0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای
×
آهن جم
ورود و عضویت
0

کارخانه های تولید میلگرد

زمان مطالعه : 11 دقیقه
لیست کارخانه های تولید میلگرد در ایران _آهن جم

لیست کارخانه های تولید میلگرد در ایران کدام اند و چه انواعی از میلگرد را تولید می کنند ؟

بیش از نیم قرن است که در ایران میلگرد تولید می شود .میلگرد ها جزء پرمصرف ترین مقاطع فولادی می باشند .که با گرید های A1 و A2 و A3 و A4 تولید می شوند .یکی از بهترین تولیدکنندگان میلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد .در حال حاضر در ایران میلگرد با کیفییت و قیمت متفاوت تولید می کنند .شما می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد و مشخصات آنها به سایت بازرگانی آهن جم  یا کانال قیمت لحظه ای میلگرد مراجعه کنید.در ادامه می خواهیم به معرفی لیست کارخانه های تولید میلگرد در ایران بپردازیم .از شما دعوت می کنم که در ادامه مقاله همراه آهن جم باشید .

در ادامه لیست کارخانه های تولید میلگرد در ایران را مشاهده و بررسی خواهیم کرد.۵۰ برند مطرح و کارخانه تولید کننده میلگرد معرفی شده است. هر کارخانه ای برخی محصولات و برخی از سایز هارا تولید میکند. وزن میلگرد تولید هر کارخانه متفاوت است ،البته تفاوت وزن بین برند ها ناچیز است و معمولا وزن یک سایز میلگرد در برند های متفاوت در محدوده وزن های جدول اشتال میباشد.

جدول اشتال جدولی است که مشخصات کامل مقاطع فولادی در آنها ذکر شده است.مثلا در جدول اشتال تیرآهن تمامی ابعاد استاندارد تیرآهن درج شده است. در ادامه مشخصات کاملی از لیست کارخانه های میلگرد ایران از جمله محصولات تولیدی آنها، محل احداث و .. را مشاهده خواهید کرد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان در سال ۱۳۵۰ تاسیس شده است .که در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است .بیشترین تقاضای بازار در حوزه میلگرد برای محصول این کارخانه می باشد .زیرا کیفیت بالایی دارد و جزء با سابقه ترین کارخانه هاست .کارخانه ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین تولید کننده میلگرد می باشد .کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان برای اولین با گواهی نامه استاندارد تولید با بالاترین سطح کیفی و گواهی نامه مطابقت میلگرد گرید B500B از شرکت CARES  انگلیس و گواهی نامه ۹۰۰۱ مدیریت کیفییت در زمینه تولید شمش را دریافت کرده است .

ظرفیت تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان در حال حاضر ۳ میلیون و ۶۰۰ تن است و محصولات خود را به بازار های داخل و خارج عرضه می کند .به همین علت جایگاه اولین تولید کننده میلگرد را به خود اختصاص داده است .میلگرد ذوب آهن به دو صورت ساده و آجدار طبق استاندارد ملی ایران ۳۱۳۲ تولید می کنند .شما می توانید برای مشاهده قیمت روز میلگرد ذوب آهن اصفهان به سایت آهن جم مراجعه کنید .

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه صبا فولاد زاگرس

کارخانه صبا فولاد زاگرس در سال ۱۳۹۳ در استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن در شهرک صنعتی سفید دشت تاسیس شده است .ظرفیت تولید کارخانه صبا فولاد زاگرس ۴۲۰ هزارتن در سال می باشد .روی میلگرد زاگرس حرف اختصاری SFZCT حک شده است .کارخانه صبا فولاد زاگرس تولید کننده میلگرد های A3  و A4  می باشد .محصول تولیدی این شرکت کیفیت بالایی دارد و به همین علت با سرعت زیادی در بین خریداران محبوبیت پیدا کرده است .

پیشنهاد مطالعه ⋙  میلگرد تقویتی چیست؟ 3کاربرد اصلی آن

کارخانه میلگرد ظفر بناب

کارخانه میلگرد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ در شمال غرب ایران ،استان آذربایجان شهرستان بناب تاسیس شده است .روی میلگرد ظفر بناب علامت اختصاری ZN.CT  حک می شود .کارخانه میگرد  ظفر بناب میلگردهای با سایزهای ۲۸،۲۵،۲۲،۲۰،۱۸،۱۶،۱۴،۱۲،۱۰،۸ در گرید های A3 و A2 تولید می کنند .ظفر بناب به دلیل اینکه وزن سبکی دارد مقرون به صرفه تر از دیگر میلگرد ها می باشد .شما می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد ظفر بناب به سایت آهن جم مراجعه کنید .

کارخانه ظفر بناب

کارخانه فولاد خراسان (میلگرد نیشابور)

کارخانه فولاد خراسان در سال ۱۳۸۱ در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور افتتاح شده است .کارخانه فولاد میلگرد های ساده و آجدار از سایز ۸ تا ۳۲ تولید می کند .روی میلگرد خراسان علامت اختصاری KAC.CT حک شده است .میلگرد خراسان کیفیت بالایی دارد و تقاضای خریداران برای این میلگرد زیاد است .می توان گفت فولاد خراسان جزء برترین تولید کنندگان میلگرد می باشد . وبسایت این کارخانه به آدرس kscco.ir میباشد .

میانه (فولاد آذربایجان)

مجتمع فولاد آذربایجان در سال ۱۳۶۸ در جنوب شرقی شهرستان میانه افتتاح شده است .محصولاتی مثل (میلگرد آجدار،میلگرد ساده و تسمه های فولادی ) را تولید می کند .هم اکنون ظرفیت تولیدی کارخانه میانه به ۵۵۰ هزارتن در سال می رسد ..علامت اختصاری که روی میلگرد میانه حک شده است دو F  برعکس و کنار هم می باشد .میلگرد تولیدی این کارخانه کیفیت بالایی دارد و جزء محبوب ترین میلگرد ها در بازار آهن می باشد .این کارخانه اکثر استاندارد های ملی و بین الملی را داراست .

کارخانه سیرجان حدید جنوب

در سال ۱۳۹۰ در سیرجان کارخانه سیرجان حدید جنوب افتتاح شده است .ظرفیت تولیدی این کارخانه حدود ۲۵۰ هزارتن در سال می باشد .این کارخانه میلگرد در گرید های A2 و A3  تولید می کند .در این کارخانه همچنین میلگرد کلاف با گرید های متفاوت تولید می شود .

کارخانه میلگرد راد همدان

مجتمع فولاد راد همدان در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده است .کارخانه راد همدان ظرفیت تولیدی ۵۰۰ هزارتن در سال را دارد .این شرکت محصولاتی در گرید های  A1 و A2  و A3 با سایز ۸ تا ۳۲ می باشد .علامت اختصاری RAD  برروی میلگرد همدان حک شده است .این کارخانه استاندارد SNSO  و BS4449 بریتانیا دریافت کرده است .به طور کل کارخانه راد همدان جزء بهترین تولیدکنندگان میلگرد می باشد که برای تولید محصولات خود از دستگاه های پیشرفته و جدید استفاده می کند .میلگرد این کارخانه جزء سبک ترین میلگردهای بازار می باشد که قیمت آن نسبت به سایر تولیدکنندگان بیشتر است .

مجتمع کاوه تیکمه داش

یکی از جوان ترین کارخانه ها در حوزه تولید میلگرد مجتمع کاوه تیکمه داش است که در سال ۱۳۸۷ در استان تبریز و در شهرک فولاد تیکمه داش فعالیت خود را آغاز کرد.این مجتمع به تولید میلگرد های گرید A1 ،A4،A3،A2 مشغول است .ظرفیت تولیدی مجتمع تیکمه داش به ۳۰۰ هزارتن در سال می رسد .علامت اختصاری میلگرد تیکمه داش SFK Steel است که روی محصولات این کارخانه حک می شوند .

کارخانه میلگرد آذر فولاد امین

یکی دیگر ازکارخانه های استان آذربایجان شرقی کارخانه آذر فولاد امین است که در منطقه تیکمه داش در سال ۱۳۹۰ تاسیس شده است .ظرفیت تولیدی این کارخانه ۳۰۰۰۰۰ تن در سال می باشد .مجتمع آذر فولاد امین میلگردهایی در گرید های A2  و A3  تولید می کند که سایزهای از ۸ تا ۳۲ دارند.-

پیشنهاد مطالعه ⋙  میلگرد کلاف چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
کارخانه آذر فولاد امین

مجتمع خرمدشت تاکستان

کارخانه خرمدشت تاکستان در سال ۱۳۸۸ احداث شده است و در شهرک صنعتی خرمدشت تاکستان قرار دارد .مهم ترین محصول تولیدی این مجتمع میلگرد آجدار می باشد که به صورت کلاف و شاخه ای هستند. ماده اولیه آنها کم کربن و آلیاژ کم می باشد .این کارخانه میلگرد A2  در سایز۸ تا ۱۲ و طول ۱۲ متری و میلگرد های A3  نیز در سایزهای متنوع تولید می کند . برای اطلاع در مورد طول میلگرد ها مقاله هر شاخه میلگرد چند متر است؟ را مطالعه کنید.

لیست تولید کنندگان میلگرد

مجتمع نورد گرم سمنان

مجتمع گرم سمنان در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده است و در ۷ کیلو متری جاده سمنان دامغان واقع شده است .ظرفیت تولیدی این مجتمع ۲۳۰ هزارتن در سال می باشد .میلگرد های تولید این مجتمع به صورت آجدار و ساده هستند .میلگرد های ساده از سایز ۸ تا ۲۵ تولید و به بازار عرضه می کند و میلگرد های آج دار این مجتمع نیز با گرید A3  از سایز ۸ تا ۲۵ تولید و عرضه می شوند .

مجتمع فولاد کیان کاشان

مجتمع کیان کاشان در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را شروع کرد است .و در شهرک صنعتی امیر کبیر کاشان واقع شده است .میلگردهای تولید مجتمع کیان کاشان در گرید های A2 و A3 می باشند .میزان کربن استفاده شده در آنها ۱۹%  و ۲۷% می باشد .قابل ذکر است که میلگرد های این مجتمع از مقاومت خوبی برخوردار هستند .به همین خاطر برای جوشکاری مناسب هستند .

کارخانه هیربد زرندیه

در شهر ساوه در سال ۱۳۸۸مجتمع هیربد زرندیه فعالیت خود را شروع کرد .کارخانه هیربد زرندیه سالیانه ۵/۲ میلیون تن نیاز بازار داخلی و خارجی را تامین می کند .میلگرد های تولیدی این کارخانه در گرید های A2  و A3 در سایز های ۸ تا ۳۸ می باشد .میلگردهای تولیدی کارخانه هیربد زرندیه به شکل چهار شاخه ،تک شاخه و دو شاخه هستند .

مجتمع فولاد آناهیتا گیلان

یکی از معروف ترین تولیدکنندگان میلگرد شمال کشور مجتمع آناهیتا گیلان می باشد .این مجموعه در سال ۱۳۹۲فعالیت خود را آغاز کرده و در شهررشت واقع شده است .این مجتمع به تولید میلگردهای ساده وآجدار می پردازد .روی گرید A2  علامت A.G.J.U،گرید A3 علامت A.G.C.T وگرید A4 علامت AG.S.T حک می شود .میلگرد مجتمع آناهیتا نسبت به دیگر میلگرد ها سبک تر می باشد و همین طور قطعاً قیمت میلگرد مناسب تری دارد .کارخانه آناهیتا گیلان طبق استاندارد های ISRI3132 وgost5181 روسیه میلگرد تولید می کند .

کارخانه های تولید میلگرد

کارخانه هشترود

کارخانه فولاد هشترود در استان آذربایجان شرقی در شهرک صنعتی هشترود تاسیس شده است .این مجموعه در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده است .ظرفیت تولید این مجموعه به ۲۵۰ هزارتن میلگرد در سال می رسد .علامت اختصاری میلگرد هشترود FSDCT می باشد که روی میلگرد ها حک می کنند .میلگردهای تولیدی این کارخانه در گرید ها A2،A3،A4 می باشند .که میلگردهای A2  و A3 آن برای عملیات های عمرانی کاربرد دارد .

مجتمع فولاد امیر کبیر خزر

مجتمع فولاد امیر کبیر خزر واقع در استان گیلان ،شهرک صنعتی رشت می باشد .این مجموعه در سال ۱۳۸۳ افتتاح شده که در سال ۹۲ ظرفیت تولید آن به ۲۵۰ هزار تن در سال رسید.میلگرد های تولیدی این مجموعه در گرید های A2، A3، A4 می باشند که هرکدام باتوجه به موقیعت کاربردهای متفاوتی دارند .

کارخانه های میلگرد ایران

کارخانه شاهین بناب

کارخانه شاهین بناب در شهرستان بناب در سال ۱۳۸۱ افتتاح شد و سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید .ظرفیت تولیدی کارخانه شاهین بناب ۶۰۰ هزار تن در سال می باشد .میلگرد های تولیدی این کارخانه از نوع آجدار در گریدهای A2،A3،A4 می باشند .روی میلگرد شاهین بناب علامت اختصاری BS-CT حک شده است .دیگر محصولات کارخانه شاهین بناب شامل تیرآهن ،نبشی ،شمش و دیگر محصولات فولادی می باشد .

پیشنهاد مطالعه ⋙  شرایط نگهداری و انبار میلگرد

کارخانه بردسیر کرمان

کارخانه بردسیر کرمان در ۴۵ کیلو متری جنوب کرمان در شهرستان بردسیر در سال ۱۳۸۰ افتتاح شد .ظرفیت تولیدی این کارخانه سالانه ۶۲۰ هزارتن است .روی میلگرد های تولیدی این کارخانه علامت اختصاری KSI حک شده است .این مجموعه طبق استاندارد DIN و گرید های A2 و A3 هستند .در کارخانه بردسیر کرمان از روش ترمکس استفاده می شود .این کارخانه دو فاز دارد .فاز اول در سال ۱۳۸۰ با ظرفیت تولیدی ۱۵۰هزارتن در سال به بهره برداری رسید .اما فاز دوم این کارخانه در سال ۱۳۹۴ با ظرفیت تولیدی ۴۲۰ هزار تن مورد بهره برداری قرارگرفت .

میلگرد سرمد ابرکوه یزد

کارخانه سرمد ابرکوه یزد در سال ۱۳۹۱ در ۱۵ کیلو متری جاده ابرکوه یزد به بهره برداری رسید .ظرفیت تولیدی این کارخانه سالانه به ۴۵۰ هزار تن در سال می رسد .این کارخانه محصولات خود را در گرید A3 در سایز ۸ تا ۳۲ تولید می کند .میلگرد ابرکوه جزء میلگردهای ارزان قیمت بازار می باشد که کیفیت بالایی دارد.میلگرد ابرکوه از پر تقاضاترین میلگردهای بازار می باشد .

کارخانه های میلگرد ایران

کارخانه میلگرد قائم

کارخانه میلگرد قائم در سال ۱۳۷۸در شهرک صنعتی رازی شهرستان شهرضا در اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد.کارخانه قائم از شرکت های وابسته به شرکت جهان فولاد پروفیل است .کارخانه میلگرد قائم فعالیت خود را در دو فاز آغاز کرد.فاز اول خط تولید نورد سرد که به ظرفیت ۵۰هزارتن در سال می باشد که در سال ۹۰شروع به کارکرد .فاز دوم این کارخانه خط تولید نورد گرم است که در سال ۹۵ به بهره برداری رسید .

کارخانه میلگرد یزد احرامیان

کارخانه یزد احرامیان در سال ۱۳۸۵ در یزد افتتاح شده است .محصولات تولیدی این کارخانه به صورت آج دار و ساده می باشد .با رعایت کردن تلرانس ساخته می شوند .باعلامت اختصاری YRM CT می توان این میلگرد را از میلگردهای دیگر تشخیص دهید.

کارخانه میلگرد کویر کاشان

کارخانه میلگرد کویر کاشان در سال ۱۳۷۹ در منطقه آران بیدگل شهرستان کاشان به بهره برداری رسید .کارخانه کویر کاشان میلگردهایی در گریدهای A1  و A2 وA3 وA4 تولید می کند .روی میلگرد کویر کاشان علامت اختصاری kavir  حک شده است .کارخانه کویر جزء برترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور است که محصولات آن کیفیت و تنوع بسیار بالایی دارند .

کارخانه میلگرد

کارخانه آریان فولاد

کارخانه آریان فولاد در سال ۱۳۸۵ در شهرستان بویین زهرا واقع در قزوین افتتاح شد.علامت اختصاری میلگرد آریان فولاد AS  است که روی میلگرد های این کارخانه حک می شود .این کارخانه میلگردهای از سایز ۱۰ تا ۳۲ تولید می کند .سایر محصولات فولادی هم جون نبشی ،ناودانی و تیرآهن نیز در این کارخانه تولید می شود .

کارخانه میلگرد سیادن ابهر

مجتمع فولاد سیادن ابهر در سال ۱۳۸۵ در شهرستان ابهر شروع به فعالیت کرد .کارخانه سیادن ابهر ظرفیت تولیدی سالانه ۲۸۸ هزار تن دارد .علامت اختصاری KFA  روی میلگرد سیادن ابهر حک می شود .کارخانه سیادن ابهر میلگرد های گرید A2  و A3 را تولید و عرضه می کند .

کارخانه میلگرد ارگ تبریز

کارخانه میلگرد ارگ تبریز در سال ۱۳۸۶ در شهر تبریز افتتاح وبهره برداری از آن شروع شد .علامت اختصاری کارخانه ارگ تبریز FAT می باشد که روی محصولات درج شده است .

۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد