مقالات, مقالات میلگرد

هر شاخه میلگرد چند متر است؟

هر شاخه میلگرد چند متره

در این مقاله قصد داریم که با یکدیگر بررسی کنید که هر شاخه میلگرد چند متره؟ بدیهی است که هر چقدر اندازه میلگرد مدنظر شما بیشتر باشد و متراژ آن بالاتر باشد وزن آن بالاتر می رود و قیمت آن متفاوت خواهد بود. روش های مختلفی برای محاسبه وزن میلگرد وجود دارد که راحت ترین آنها استفاده از جدول های آماده برای متوجه شدن وزن میلگرد ها است. قیمت میلگرد امروز برای شاخه های استاندارد و غیر استاندارد متفاوت است .در ادامه این مطلب قصد داریم به وزن میلگرد و همینطور متراژ آنها بپردازیم بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

طول میلگرد

طول هر شاخه میلگرد یکی از ویژگی های مهم آن است ،که هر خریدار میلگردی درباره آن سوال دارد . طول شاخه های میلگرد همه به صورت مساوی و به اندازه 12متر می باشد.در فرایند تولید میلگرد پس ازاینکه ،مراحل ابتدایی نورد طی شد و میلگرد ها آماده شدند نوبت به برش آنها می رسد .میلگرد های تولید شده همه در شاخه های 12 متری به طور مساوی برش خورده و بسته بندی می شوند .برای بسته بندی میلگردها از نوارهای فلزی یا بندیل استفاده می کنند که به میلگردهای بسته بندی شده ،بندیل میلگرد گفته می شود. .درهربندیل میلگرد هم تعداد مشخصی میلگرد با توجه به وزن و سایز قرار می گیرد .برای اطلاعات بیشتر دراین باره مقاله زیر را مطالعه کنید.

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟

طول استاندارد میلگرد براساس استاندارد ملی ایران شماره (3132) 12متر می باشد .وتمامی میلگردهای تولیدشده درایران در این طول به بازار عرضه می شوند .طول شاخه میلگرد به شکلی است که ،برای استفاده دربسیاری از نقاط ساختمان مناسب نیست. به همین دلیل میلگردها برای استفاده درنقاط مختلف یک سازه برش خورده وخم کاری می شوند.وقتی میلگردهارابه طول 12متر برش می دهند اضافه هایی از آنها به جا می ماند که طول کمتراز 12متردارد .اگرطول این تکه های اضافه کم باشد آنها رادوباره به چرخه تولید بازگردانده  و ذوب می کنند .اما اگرطول آنها از حدود 2 تا 11 متر هم باشد دربازار به عنوان میلگرد نرمال عرضه می شوند . به میلگرد هایی که طول کتر از 12 متر دارند میلگرد نرمال گفته میشود.برای اطلاعات بیشتر در این باره مقاله زیر را مطالعه کنید.

پیشنهاد مطالعه ⋙  میلگرد حرارتی چیست

همه چیز درباره میلگرد نرمال

طول میلگرد _آهن جم

انواع میلگرد بر اساس طول

تا اینجا متوجه شدیم که طول میلگرد چقدر است.طول استاندارد میلگرد ۱۲ متر است .حالا سوال این است آیا میلگرد در طول های کمتر و بیشتر نیز وجود دارد؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که میلگرد در طول بیشتر از ۱۲ متر تولید نمیشود و بلندترین طول میلگرد طبق استاندار های ملی و جهانی ۱۲ متر میباشد،اما میلگرد با طول کمتر از ۱۲ متر وجود دارد که به آن میلگرد نرمال گفته می‌شود. میلگرد از طول ۲ متر تا ۱۱ متر جزئی از میلگرد های نرمال است،معمولا قیمت میلگرد نرمال در بازار کمتر از میلگرد های استاندارد میباشد .میلگرد های با طول کمتر از طول استاندارد معمولا در فرآیند تولید میلگرد به وجود می آیند .میلگرد های نرمال که طول بسیار کمی دارند و کمتر از ۲ متر باشند ضایعات تولیدی محسوب شده و دوباره به چرخه تولید برگشته و ذوب میشوند.

میلگرد ها از نظر قطر به دسته ها و سایز های زیادی تقسیم میشوند که برای از سایز های ریز مانند سایز ۶.۵ به حالت کلاف میباشند.معمولا میلگرد از سایز ۸ تا ۳۲ تولید و در بازار موجود است. از نظر نوع آج نیز به ۴ دسته a1 و a2 و a3 و a4 تقسیم میشوند.

کاربرد میلگرد نرمال

دلایل استفاده جدول وزن میلگرد

تمام ارقام ذکر شده در این قسمت مربوط به میلگرد های دوازده متری بود و در این قسمت متوجه استاندارد ملی اندازه آنها و وزن هر شاخه آنها شدید بنابراین می توانید در قسمتهای جلوتر با جدول های متنوع تری رو به رو شوید و موارد مورد نیاز را پیدا کنید.

دلایل مختلفی وجود دارد که شما بر اساس آنها باید از جدول میلگرد استفاده کنید این دلایل باعث می‌شوند که شما خرید مطمئن تری داشته باشید و در نهایت محصول باکیفیت تری تحویل بگیرید. با استفاده از فرمول های مختلف می توانید وزن میلگرد ها را به دست بیاورید اما استفاده از جدول باعث می‌شود که در این زمان صرفه جویی شود و راحت تر بتوانید با نگاه کردن ستون های مختلف وزن میلگرد خود را بیایید در ادامه با ما همراه باشید. با مراجعه به جدول متوجه خواهید شد که هر شاخه میلگرد چند متره و وزن آن چقدر است و با توجه به آنها می توانید به دیدگاه مناسب تری برای خرید برسید.

پیشنهاد مطالعه ⋙  بتن ریزی در هوای گرم|مهم ترین نکات و اقدامات لازم

جدول ارائه وزن میلگرد های  12 متری

سایز میلگرد mm

وزن هر متر میلگرد Kg

وزن شاخه 12 متری میلگرد kg

8

0.395

4.74

10

0.616

7.4

12

0.888

10.656

14

1.21

14.52

16

1.58

18.96

18

2.00

24

20

2.47

29.64

22

2.98

35.76

25

3.85

46.2

28

4.83

57.96

32

6.31

75.72

32

7.99

98.88

فرمول محاسبه وزن میلگرد

برای اینکه متوجه شویم هر شاخه میلگرد چند کیلو است نیازمند فرمول حساب شده هستیم که با استفاده از آن فرمول عدد گذاری در آن بتوانیم جواب سوال های مختلف خود اعم از هر شاخه میلگرد چند متره را بدهیم وزن میلگرد های تولید شده توسط کارخانه یکبار اعلام می‌شوند اما برای اینکه بتوانیم وزن تقریبی آنها را نیز به دست بیاوریم می توانیم از این فرمول استفاده کنیم. این فرمول عبارتند از:

وزن میلگرد=

 شعاع بر حسب میلی متر* شعاع بر حسب میلی متر* ۳.۱۴* طول بر حسب میلی متر* ۷.۸/ ۱۰۰۰

با استفاده از این فرمول چگالی فولاد ۷.۸  گرم بر سانتی متر مکعب می باشد نیز برای محاسبه وزن در نظر گرفته می شود و شما می توانید به یک وزن تقریبی برسید.

مقایسه جدول وزن میلگرد های کارخانه های مختلف ایران

وزن هر شاخه میلگرد kg

8

10

12

14

16

18

20

22

25

28

32

وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان

10.6

14.5

19

24

29.6

35.8

         

46.2  

         

 

58

75.7

 

7.5

11

14.8

19.2

24.6

30

36

46.4

58.5

76

وزن میلگرد شاهین بناب

4.44

 

4.66

7.07

 

7.31

10.19

 

10.54

13.88

 

14.36

18.29

 

18.77

23.16

 

23.76

28.60

 

29.3­5

 

34.50

 

35.41

44.75

 

25.57

55.92

 

57.39

73.05

 

74.98

هر شاخه میلگرد چند متره

به طور کلی می توان گفت که هر شاخه میلگرد ۱۲ متر می باشد اما مدل و ضخامت های آنها با یکدیگر متفاوت است که در جدول های بالا آنها را با یکدیگر بررسی کردیم برای مثال می‌توان گفت که میلگردهای ۸ و ۱۰ و ۱۲ و ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ داریم میلگرد ها در زندگی روزمره ما کاربردهای بسیار زیادی دارد اما میلگردهای بزرگتر که ابعاد ۲۰ و ۲۲ و ۲۵ و ۲۸ و ۳۲ دارند در قالب های صنعتی استفاده می شوند و مخصوص کارهای بزرگ هستند. وزن میلگرد ها یک بازه مشخص بین ۵ تا ۲۴ کیلوگرم را دارد که با توجه به این بازه می توانید میلگرد خود را انتخاب کنید اما جالب است بدانید که میلگردهای مدل ۳۶ وزنشان تا ۹۶ کیلوگرم نیز می‌رسد که این مسئله به ضخامت آن باز می گردد.

پیشنهاد مطالعه ⋙  انواع سقف های ساختمانی|ویژگی ها،مزایا و معایب آنها

میلگرد ایران

بهترین میلگرد هایی که در ایران وجود دارند مربوط به کارخانه ذوب آهن اصفهان هستند زیرا این کارخانه میلگردهای باکیفیتی را عرضه می کنند که باعث می شود این میلگردها در میان خاص و عام از کیفیت بالایی برخوردار باشند و اغلب مهندسان هنگام داشتن پروژه های حساس به آنها روی بیاورند. بدیهی است که استفاده از میلگرد های مناسب باعث استحکام ساختمان شما می شود و به دنبال آن سلامت ساکنان را به همراه خواهد داشت. البته کارخانه های دیگری وجود دارد که کیفیت ساخت بالایی دارند و شما می توانید میلگرد خود را از آن کارخانه ها نیز تهیه کنید اما باید هنگام دریافت محصول چه از کارخانه ذوب آهن اصفهان و چه کارخانه های دیگر به نکات مختلف هنگام تحویل بار توجه کنید. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید

 شما میتوانید جهت دریافت قیمت انواع میلگرد از جمله  ،قیمت میلگرد ساده بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید و جدیدترین قیمت میلگرد را در آهن جم دریافت کنید. 
همچنین میتوانید علاوه بر قیمت تیرآهن، قیمت روز آهن شامل قیمت تیرآهن لانه زنبوری و قیمت تیرآهن هاش، قیمت ورق، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت سپری، قیمت پروفیل، قیمت لوله، قیمت خاموت، قیمت محصولات مفتولی، قیمت شمش و قیمت لوازم سوله را از آهن جم دریافت کنید.‌ جهت دریافت اطلاعات بیشتر، میتوانید با بخش فروش و پشتیبانی آهن جم، با شماره 03133869211 تماس بگیرید.

امتیاز خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *