0
ورود و عضویت
×
آهن جم
ورود و عضویت
0

جدول وزن ورق

زمان مطالعه : 4 دقیقه
وزن ورق _آهن جم

وزن ورق آهن یکی از ویژگی های مهم آن است که افراد تمایل دارند قبل از خرید ورق از آن مطلع شوند. زیرا ورق به صورت کیلویی به فروش میرسد و با داشتن وزن ورق مورد نیاز میتوان هزینه نهایی را محاسبه کرد.وزن ورق آهن با توجه به چگالی فولاد که عدد ۷.۸ است محاسبه می گردد.هر شیت ورق آهن با توجه به ضخامت و ابعاد خود وزن متفاوتی دارد.در زیر فرم محاسبه وزن ورق به صورت آنلاین را قرار دادیم .کافی است برای محاسبه وزن ورق آهن مورد نظر ضخامت و ابعاد آنرا وارد کنید.

فرم محاسبه وزن ورق

میلیمتر
متر
متر

وزن ورق

انواع ورق های فولادی از جمله ورق سیاه ،ورق استیل ،ورق گالوانیزه ،ورق آجدار و … کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارند .قیمت ورق های فولادی برحسب وزن آنها و برای واحد 1 کیلو گرم اعلام می شود .به همین سبب خریداران ورق تمایل دارند قبل از خرید از وزن ورق مورد نیاز خود مطلع شوند تا بتوانند هزینه تقریبی خرید ورق را محاسبه کنند .

ورق آهن به دو صورت رول و شیت در بازرا عرضه می شود که برای محاسبه وزن ورق باید از عرض ،طول و ضخامت ورق آهن اطلاع داشته باشیم .ضخامت ورق های فولادی از 1 میلی متر تا 200 میلیمتر می باشد که هر قطعه ورق با توجه به ضخامت ،طول ،عرض و جنس خود وزن مخصوص به خود را دارد .

یکی از فاکتور های مهم در محاسبه وزن ورق داشتن چگالی آن یا وزن مخصوص ورق می باشد .هر جنس ورقی چگالی مخصوص به خود را دارد که در محاسبه وزن استفاده می شود .مثلاً چگالی ورق آهن 7.86 گرم بر سانتی متر مکعب است .ورق ها در تنوع بسیار زیادی تولید می شوند .انواع ورق ها با آلیاژ های متفاوت تولید می شوند که هر کدام چگالی خاص خود را دارند .

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن میلگرد
وزن ورق آهن

هر نوع ورق در ضخامت و ابعاد بسیار زیادی تولید می شود .البته چگالی انواع ورق های فولادی اختلاف بسیار کمی دارند و گاهی چگالی همه ورق ها مثل ورق سیاه ،ورق استیل و ورق گالوانیزه همگی عدد 8 در نظر گرفته می شود .

محاسبه وزن ورق حدودی است و صرفاً برای اطلاع پیدا کردن از محدوده وزن ورق مورد نیاز کاربرد دارد .وزن دقیق ورق بعد از خرید و در هنگام باسکول کردن مشخص می شود و باید در محدوده وزن محاسبه شده باشد اما نباید انتظار داشت که وزن ورق خریداری شده دقیقاً مطابق با وزن محاسبه شد با فرمول باشد. زیرا اختلاف وزن های جزئئ در مقاطع فولادی تولید شده  وجود دارد .

وزن ورق آهن

وزن ورق آهن از ضرب طول در عرض در ضخامت در چگالی آن بدست می آید .ورق آهن و فولاد از پرمصرف ترین نوع ورق در صنایع مختلف می باشد .انواع ورق های فولادی با آلیاژها و ویژگی های متفاوت در تنوع سایز و ضخامت تولید و در بازار عرضه می شوند .برای محاسبه وزن ورق آهن چگالی 7.86 گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود .

معمولاً با فرمول محاسبه وزن حدودی ورق محاسبه می گردد و وزن نهایی و دقیق محصول ممکن است اختلاف جزیی داشته باشد .ورق سیاه در آلیاژ های ST37 ،ST52 ،A283 ،A516 و … تولید می شود که هرکدام با توجه به آلیاژ و خواص خود کاربرد های متفاوتی دارند و محاسبه وزن انها برای افراد بسیاری نیاز است .

ورق آهن در ساخت پروفیل، ساختمان سازی و ساخت سوله نیز کاربرد دارد.به گفته فرادرس :

اتصالات جوشکاری شده در سازه های فولادی باعث ایجاد یک پیوند مستحکم و صلب در تمام جهات می‌شوند. با جوش دادن یک ورق بین ستون و تیر (جوشکاری گوشه‌ها)، محدودیت کاملی در جابجایی و دوران عضوها به وجود می‌آید.

برای محاسبه وزن ورق آهن یا هر محصول آهنی دیگری کافی است که از وزن مخصوص آهن مطلع باشیم .وزن مخصوص ورق آهن یا همان چگالی آهن عدد 7.86می باشد که وزن ورق آهن با استفاده از آن محاسبه می شود .

پیشنهاد مطالعه ⋙  وزن تیرآهن

ضخامت ورق آهن بسیار متنوع است. ورق های بسیار نازک و بسیار ضخیم تولید می شوند که کاربرد های خاصی دارند .برای محاسبه وزن رول ورق یا همان کلاف ورق باید طول ورل ورق را بدانیم .معمولا مشخصات ورق آهن از جمله ضخامت ،عرض و طول در برگه مشخصات فنی کالا که توسط کارخانه به محصول آویز یا چسبانده شده درج شده است .

5/5 - (5 امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد