اخبار لحظه ای

هنوز تغییری یافت نشده است

0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای

هنوز تغییری یافت نشده است

×
آهن جم
ورود و عضویت
0

جدول وزن ورق

زمان مطالعه : 9 دقیقه
وزن ورق _آهن جم

وزن ورق آهن یکی از ویژگی های مهم آن است که افراد تمایل دارند قبل از خرید ورق از آن مطلع شوند. زیرا ورق به صورت کیلویی به فروش میرسد و با داشتن وزن ورق مورد نیاز میتوان هزینه نهایی را محاسبه کرد.وزن ورق آهن با توجه به چگالی فولاد که عدد ۷.۸ است محاسبه می گردد.هر شیت ورق آهن با توجه به ضخامت و ابعاد خود وزن متفاوتی دارد.در زیر فرم محاسبه وزن ورق به صورت آنلاین را قرار دادیم .کافی است برای محاسبه وزن ورق آهن مورد نظر ضخامت و ابعاد آنرا وارد کنید.

انواع ورق های فولادی از جمله ورق سیاه ،ورق استیل ،ورق گالوانیزه ،ورق آجدار و … کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارند .قیمت ورق های فولادی برحسب وزن آنها و برای واحد ۱ کیلو گرم اعلام می شود .به همین سبب خریداران ورق تمایل دارند قبل از خرید از وزن ورق مورد نیاز خود مطلع شوند تا بتوانند هزینه تقریبی خرید ورق را محاسبه کنند .

ورق آهن به دو صورت رول و شیت در بازرا عرضه می شود که برای محاسبه وزن ورق باید از عرض ،طول و ضخامت ورق آهن اطلاع داشته باشیم .ضخامت ورق های فولادی از ۱ میلی متر تا ۲۰۰ میلیمتر می باشد که هر قطعه ورق با توجه به ضخامت ،طول ،عرض و جنس خود وزن مخصوص به خود را دارد .

یکی از فاکتور های مهم در محاسبه وزن ورق داشتن چگالی آن یا وزن مخصوص ورق می باشد .هر جنس ورقی چگالی مخصوص به خود را دارد که در محاسبه وزن استفاده می شود .مثلاً چگالی ورق آهن ۷.۸۶ گرم بر سانتی متر مکعب است .ورق ها در تنوع بسیار زیادی تولید می شوند .انواع ورق ها با آلیاژ های متفاوت تولید می شوند که هر کدام چگالی خاص خود را دارند .

وزن ورق آهن

هر نوع ورق در ضخامت و ابعاد بسیار زیادی تولید می شود .البته چگالی انواع ورق های فولادی اختلاف بسیار کمی دارند و گاهی چگالی همه ورق ها مثل ورق سیاه ،ورق استیل و ورق گالوانیزه همگی عدد ۸ در نظر گرفته می شود .

محاسبه وزن ورق حدودی است و صرفاً برای اطلاع پیدا کردن از محدوده وزن ورق مورد نیاز کاربرد دارد .وزن دقیق ورق بعد از خرید و در هنگام باسکول کردن مشخص می شود و باید در محدوده وزن محاسبه شده باشد اما نباید انتظار داشت که وزن ورق خریداری شده دقیقاً مطابق با وزن محاسبه شد با فرمول باشد. زیرا اختلاف وزن های جزئئ در مقاطع فولادی تولید شده  وجود دارد .

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن میلگرد

وزن ورق آهن

وزن ورق آهن از ضرب طول در عرض در ضخامت در چگالی آن بدست می آید .ورق آهن و فولاد از پرمصرف ترین نوع ورق در صنایع مختلف می باشد .انواع ورق های فولادی با آلیاژها و ویژگی های متفاوت در تنوع سایز و ضخامت تولید و در بازار عرضه می شوند .برای محاسبه وزن ورق آهن چگالی ۷.۸۶ گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود .

معمولاً با فرمول محاسبه وزن حدودی ورق محاسبه می گردد و وزن نهایی و دقیق محصول ممکن است اختلاف جزیی داشته باشد .ورق سیاه در آلیاژ های ST37 ،ST52 ،A283 ،A516 و … تولید می شود که هرکدام با توجه به آلیاژ و خواص خود کاربرد های متفاوتی دارند و محاسبه وزن انها برای افراد بسیاری نیاز است .

ورق آهن در ساخت پروفیل، ساختمان سازی و ساخت سوله نیز کاربرد دارد.به گفته فرادرس :

اتصالات جوشکاری شده در سازه های فولادی باعث ایجاد یک پیوند مستحکم و صلب در تمام جهات می‌شوند. با جوش دادن یک ورق بین ستون و تیر (جوشکاری گوشه‌ها)، محدودیت کاملی در جابجایی و دوران عضوها به وجود می‌آید.

برای محاسبه وزن ورق آهن یا هر محصول آهنی دیگری کافی است که از وزن مخصوص آهن مطلع باشیم .وزن مخصوص ورق آهن یا همان چگالی آهن عدد ۷.۸۶می باشد که وزن ورق آهن با استفاده از آن محاسبه می شود .

ضخامت ورق آهن بسیار متنوع است. ورق های بسیار نازک و بسیار ضخیم تولید می شوند که کاربرد های خاصی دارند .برای محاسبه وزن رول ورق یا همان کلاف ورق باید طول ورل ورق را بدانیم .معمولا مشخصات ورق آهن از جمله ضخامت ،عرض و طول در برگه مشخصات فنی کالا که توسط کارخانه به محصول آویز یا چسبانده شده درج شده است .وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری به ضخامت ورق ان بستگی دارد.

محاسبه وزن ورق آنلاین (با روش های متفاوت)

محاسبه وزن ورق آهن با روش های متفاوتی انجام می شود .فقط کافی است ما از مشخصات ورق موردنظر خود از جمله ضخامت ،عرض و طول آن آگاه باشیم .سپس می توانیم از روش های مختلف وزن ورق را پیدا کنیم .ورق ها با روش های متفاوتی همچون نورد گرم یا نورد سرد تولید می شوند .به ورق تولید شده با این روش ها ورق گرم و ورق سرد هم گفته می شود .

برخی ورق ها نیز پوشش گالوانیزه دارند و برخی از آلیاژفولاد ضد زنگ تولید شده اند .برخی ورق ها نیز آجدار هستند که وزن ورق آجدار فابریک با با ورق آجدار پرسی متفاوت است .محاسبه وزن تمامی ورق های ذکر شده با روش های یکسانی انجام می شود و فقط جزئیات کوچکی را باید رعایت کرد .در ادامه روش های محاسبه وزن ورق را ذکر خواهیم کرد .

پیشنهاد مطالعه ⋙  وزن تیرآهن

۱_محاسبه وزن ورق با استفاده از فرمول

آسان ترین راه محاسبه وزن انواع ورق استفاده از فرمول می باشد برای این محاسبه لازم است از ضخامت ،عرض و طول ورق مورد نظر خود اطلاع داشته باشید .چگالی ورق هم باتوجه به جنس آن در نظر گرفته می شود .

وزن تمامی ورق های سیاه ،رنگی ،گالوانیزه روغنی ،اسید شویی ،a516، a283 با چگالی آهن یعنی عدد ۷.۸۶ گرم بر سانتی متر مکعب محاسبه می شود .فرمول محاسبه وزن ورق به شرح زیر است و فقط کافی است که عدد چگالی را با توجه به جنس ورق در نظر بگیرید .

وزن ورق = طول ورق(متر) × عرض ورق(متر) × ضخامت ورق (میلی متر) × چگالی ورق

محاسبه وزن ورق

فرمول محاسبه وزن انواع ورق

۱_ ورق ساده آهن ،استیل و آلومینیوم و گالوانیزه فرمول محاسبه یکسانی دارند و فقط کافی است چگالی هر جنس ورق به درستی در فرمول قرار بگیرد . ورق گالوانیزه ورق سیاه است که روی آن پوشش روی قرار گرفته است.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ورق گالوانیزه چیست را مطالعه کنید.

۲_ فرمول محاسبه وزن ورق آجدار تفاوت کوچکی با فرمول محاسبه وزن ورق های ساده دارد .البته ورق آجدار در صورتی که پرسی باشد طی فرایند آجدار شدن چیزی به سطح آن اضافه نشده و وزن آن باید مطابق با فرمول محاسبه وزن ورق ساده محاسبه گردد اما در صورتی که ورق آجدار فابریک باشد وزن آن با فرمول زیر محاسبه می شود .در واقع در فرمول محاسبه وزن ورق آجدار ضخامت آج به ضخامت ورق اضافه می شود .

فرمول محاسبه وزن ورق آجدار

۳_ فرمول محاسبه وزن ورق هاردوکس هم مانند فرمول محاسبه وزن ورق آجدار می باشد و تنها تفاوت آن در ثابت بودن مقدار x است زیرا ضخامت ورق ها هاردوکس متغیر نیست .

۲_محاسبه وزن ورق در جدول اشتال

هر کدام از انواع مقاطع فولادی جدول اشتال مخصوص به خود دارند که این جدول اشتال معتبر ترین مرجع برای یافتن مشخاصات ابعادی تمام محصولات فولادی است .در جدول اشتال ورق مشخصات ورق ها از جمله ضخامت و عرض طبق استاندارد های بین الملی درج شده که با استفاده از این اطلاعات و قرار دادن آنها در فرمول محاسبه وزن ورق می توان وزن استاندارد ورق ها مطابق با استاندارد های ملی و جهانی را بدست آورد .

در جدول اشتال ورق مشخصات ورق ها از ضخامت ۵ تا ۸۰ میلی متر وعرض ۱۶۰ تا ۱۲۰۰ میلی متر درج شده است .در محل تلاقی این دو ویژگی در جدول ،  وزن ورق مورد نظر قرار گرفته است که این وزن طبق استاندار DIN59200 می باشد .در صورتی که وزن ورق مورد نظر شما با وزنی که از جدول اشتال ورق استخراج کرده اید یکسان و در یک محدوده باشد ورق شما استاندارد است .

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن پروفیل

۳_محاسبه وزن ورق آنلاین

محاسبه وزن ورق با استفاده از فرمول بسیار آسان است زیرا فرمول محاسبه وزن ورق پیچیده نیست .اما در حال حاضر ابزار ها و ماشین حساب های زیادی برای محاسبه وزن ورق طراحی شده است که استفاده از آنها بسیار آسان است .شما فقط باید اطلاعات ورق مورد نظر خود از جمله طول ،عرض و ضخامت را وارد کنید .سپس دکمه محاسبه را بزنید .

در ادامه ماشین حساب آنلاین سایت آهن جم را می بینید که به راحتی وزن ورق را برای شما محاسبه می کند .در ماشین حساب زیر عدد چگالی ۷.۸۶ در نظر گرفته شده و برای محاسبه وزن انواع ورق آهن ،فولاد و استیل کاربرد دارد .

فرم محاسبه وزن ورق

میلیمتر
متر
متر

جدول وزن ورق

جدول وزن ورق یعنی جدولی که سایز و ابعاد ورق در آن ذکر شده و وزن هر ورق باتوجه به مشخصات آن درج گردیده است .معمولاً ورق های تولید شده در هر کارخانه ای جدول وزن مخصوص به خود را دارند .وزن های موجود در جدول وزن ورق معمولاً با وزن های استاندار جدول اشتال تفاوت ناچیزی دارد .بسیاری از کارخانه ها جدول وزن محصولات خود را ارائه می دهند که این جدول برای یافتن و محاسبه وزن ورق تولیدی آنها کاربرد زیادی دارد .در ادامه جدول وزن ورق برخی از مطرح ترین تولید کنندگان ورق در ایران را مشاهده خواهیم کرد.

جدول وزن ورق فولاد مبارکه اصفهان

فولاد مبارکه اصفهان قدیمی ترین و بزرگترین تولید کننده ورق در ایران می باشد که انواع ورق را در تنوع بی نظیری از نوع و سایز تولید و عرضه می کند .در ادامه جدول وزن ورق سیاه  فولاد مبارکه قرار گرفته است.

وزن ورق فولاد مبارکه اصفهان

ضخامت ورق (mm)عرض (m)طول (m)وزن هر برگ (kg)
۲۱۲۳۲
۲.۵۱.۲۵۲۵۰
۳۱.۵۶۲۱۲
۴۱.۵۶۲۸۳
۵۱.۵۶۳۶۰
۶۱.۵۶۴۳۲
۸۱.۵۶۵۷۶
۱۰۱.۵۶۷۲۰
۱۲۱.۵۶۸۶۴
۱۵۱.۵۶۱۰۸۰

جدول وزن ورق فولاد اکسین اهواز

فولاد اکسین اهواز از دیگر برند های مطرح در تولید ورق فولادی است .ورق تولیدی این مجموعه کیفیت بسیار خوبی دارد و به همین دلیل محبوبیت زیادی کسب کرده است .عمده تولیدی این شرکت ورق های سیاه با استاندارد ST37 و st52 به صورت شیت در ضخامت های مختلف می باشد .در ادامه جدول وزن ورق سیاه اکسین قرار گرفته است .

وزن ورق اکسین اهواز

جدول وزن ورق کاویان اهواز

فولاد کاویان اهواز  انواع ورق سیاه فولادی را در ضخامت های ۳ تا ۴ میلی متر به صورت شیت تولید می کند .این شرکت همچنین به تولید اسلب باریک هم می پردازد .در ادامه جدول وزن ورق تولید این شرکت درج شده است .

وزن ورق کاویان
۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

فرم محاسبه وزن ورق

میلیمتر
متر
متر

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد