0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای
×
آهن جم
ورود و عضویت
0

جدول وزن پروفیل

زمان مطالعه : 11 دقیقه
وزن پروفیل _آهن جم

وزن پروفیل و وزن قوطی کاملاً به نوع آن ،ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد .پروفیل ها انواع متفاوتی دارند که هر نوع آن و هر سایز آن وزن مخصوصی دارند.تمامی وزن های اعلام شده در جداول وزنی حدودی هستند و پروفیل ها در نوع ،سایز و ابعاد یکسان اختلاف وزن جزئی دارند .ممکن است پروفیل خریداری شده شما با جدول وزنی مقدار کمی اختلاف داشته باشد .قیمت آهن با توجه به وزن آن محاسبه میشود. در ادامه همراه باشید تا جدول وزن انواع قوطی و پروفیل را مشاهده کنیم .

محاسبه وزن پروفیل

وزن قوطی

وزن قوطی یعنی وزن واحد یک شاخه پروفیل در سایز وابعاد مشخص .قوطی ها نیز انواع متفاوتی دارند و هر قوطی دارای ویژگی های خاص خود می باشد. مثلاً ضخامت ،ابعاد و طول مشخصی دارد که با توجه به این موارد وزن آن مشخص می شود. قوطی در ضخامت های ۱ ، ۱.۲۵ ، ۱.۵ ،۲ ،۲.۵ ، ۳  ، ۳.۵ ، ۴ ،  ۴.۵ ،  ۵ ، ۵.۵ ، ۶ ، ۷  و ۸ میلی متر تولید می شود .

علاوه برآن شکل سطح مقطع قوطی می تواند مربع یا مستطیل باشد .طول ظلع های قوطی مربع و مستطیل سایز آن را مشخص می کند .هر قوطی باتوجه به ضخامت ،مربع یا مستطیل بودن و طول اضلاع خود وزن مشخصی دارد .البته وزن های اعلامی معمولاً به مقدار کمی تلرانس دارند.این تلرانس وزنی برای سایر مقاطع نیز وجود دارد و وزن میلگرد یا وزن تیرآهن هم کاملا دقیق نیست و اختلاف وزن بسیار کمی وجود دارد. در ادامه وزن انواع قوطی در سایز های مختلف را قرار داده ایم .

فایل صوتی این مطلب

وزن قوطی _آهن جم

جدول وزن قوطی پروفیل

پروفیل قوطی نوع پروفیل بسته است که شکل های مربع و مستطیل در سایزها و ضخامت های مختلف تولید می شود .به علت بسته بودن سطح مقطع این نوع پروفیل به آن قوطی آهن هم گفته می شود .وزن پروفیل قوطی به سایز،ابعاد وضخامت آن بستگی دارد و جدول وزن قوطی پروفیل یعنی جدولی که وزن دقیق هر شاخه قوطی در سایز و ابعاد و ضخامت مشخص در آن درج شده است .درادامه جدول وزن قوطی در ضخامت و ابعاد مختلف را مشاهد خواهید کرد .

جدول وزن قوطی_آهن جم

جدول وزن قوطی آهن مربعی ضخامت ۳ و ۳.۵ میلی متر

سایزضخامت (mm)وزن ۱ متر(kg/m)وزن ۶ متر(kg/m)
۳۰*۳۰۳۲.۷۳۱۶.۳۸
۳۵*۳۵۳۳.۱۹۱۹.۱۴
۴۰*۴۰۳۳.۶۲۱.۶
۴۵*۴۵۳۴.۲۵۲۵.۵
۵۰*۵۰۳۴.۶۲۲۷.۷۲
۶۰*۶۰۳۵.۵۴۳۳.۲۴
۷۰*۷۰۳۶.۵۱۳۹.۰۶
۸۰*۸۰۳۷.۴۴۴۴.۶۴
۹۰*۹۰۳۸.۳۸۵۰.۲۸
۱۰۰*۱۰۰۳۹.۳۸۵۶.۲۸
۱۱۰*۱۱۰۳۱۰.۳۶۶۲.۱۶
۱۳۵*۱۳۵۳۱۲.۵۸۷۵.۴۸
۱۴۰*۱۴۰۳۱۳.۱۹۷۹.۱۴
۴۵*۴۵۳.۵۴.۷۸۲۸.۶۸
۵۰*۵۰۳.۵۵.۳۳۳۱.۹۸
۶۰*۶۰۳.۵۶.۴۲۳۸.۵۲
۷۰*۷۰۳.۵۷.۵۶۴۵.۳۶
۸۰*۸۰۳.۵۸.۶۸۵۲.۰۸
۹۰*۹۰۳.۵۷.۷۶۴۶.۵۶
۱۰۰*۱۰۰۳.۵۱۰.۹۵۶۵.۷
۱۱۰*۱۱۰۳.۵۱۱.۹۵۷۱.۷
۱۳۵*۱۳۵۳.۵۱۴.۹۶۸۹.۷۶
۱۴۰*۱۴۰۳.۵۱۵.۲۹۹۱.۷۴

جدول وزن قوطی مربعی با ضخامت ۴ و ۴.۵ و ۵ و ۶

سایز قوطی (mm)ضخامت (mm)وزن شاخه ۶ متری (kg)وزن یک متر(kg/m)
۵۰*۵۰۴۳۶.۳۶۶.۰۶
۶۰*۶۰۴۴۳.۹۲۷.۳۲
۷۰*۷۰۴۵۱.۴۸۸.۵۸
۸۰*۸۰۴۵۹.۳۴۹.۸۹
۹۰*۹۰۴۶۷.۰۸۱۱.۱۸
۱۰۰*۱۰۰۴۷۴.۵۲۱۲.۴۲
۱۱۰*۱۱۰۴۸۲.۳۲۱۳.۷۲
۱۳۵*۱۳۵۴۱۰۰.۴۴۱۶.۷۴
۱۴۰*۱۴۰۴۱۰۴.۸۸۱۷.۴۸
۱۰۰*۱۰۰۴.۵۸۳.۳۴۱۳.۸۹
۱۱۰*۱۱۰۴.۵۹۲.۳۴۱۵.۳۹
۱۳۵*۱۳۵۴.۵۱۱۲.۸۶۱۸.۸۱
۱۴۰*۱۴۰۴.۵۱۱۷.۵۴۱۹.۵۹
۶۰*۶۰۵۵۰.۵۲۸.۴۲
۷۰*۷۰۵۶۰۱۰
۸۰*۸۰۵۶۹.۶۱۱.۶
۹۰*۹۰۵۷۸.۶۱۳.۱
۱۰۰*۱۰۰۵۹۲.۵۲۱۵.۴۲
۱۱۰*۱۱۰۵۱۰۱.۷۱۶.۹۵
۱۳۵*۱۳۵۵۱۲۴.۷۴۲۰.۷۹
۱۴۰*۱۴۰۵۱۳۰.۳۲۲۱.۷۲
۱۵۰*۱۵۰۵۱۳۵.۶۲۲.۶
پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن خاموت

وزن قوطی آهن مربعی ضخامت ۶ و ۸ و۱۰

سایز قوطی (mm)ضخامت (mm)وزن شاخه ۶ متری (kg)وزن یک متر(kg/m)
۱۰۰*۱۰۰۶۱۱۱.۰۶۱۸.۵۱
۱۱۰*۱۱۰۶۱۲۳.۰۶۲۰.۵۱
۱۳۵*۱۳۵۶۱۴۹.۰۴۲۴.۸۴
۱۴۰*۱۴۰۶۱۵۵.۵۲۲۵.۹۲
۱۲۰*۱۲۰۸۱۶۵.۶۲۷.۶
۱۴۰*۱۴۰۸۱۹۵.۶۳۲.۶
۱۶۰*۱۶۰۸۲۲۱.۴۳۶.۹
۱۸۰*۱۸۰۸۲۵۱.۴۴۱.۹
۲۰۰*۲۰۰۸۲۸۱.۴۴۶.۹
۲۲۰*۲۲۰۸۳۱۲۵۲
۲۸۰*۲۸۰۸۴۰۲۶۷
۱۴۰*۱۴۰۱۰۲۴۰۴۰
۱۶۰*۱۶۰۱۰۲۷۰.۶۴۵.۱
۱۸۰*۱۸۰۱۰۳۰۸.۴۵۱.۴
۲۰۰*۲۰۰۱۰۳۴۵.۶۵۷.۶
۲۲۰*۲۲۰۱۰۳۸۳.۴۶۳.۹
۲۸۰*۲۸۰۱۰۴۹۶.۸۸۲.۸
۳۲۰*۳۲۰۱۰۵۷۱.۸۹۵.۳
۳۶۰*۳۶۰۱۰۶۴۸۱۰۸

وزن پروفیل

وزن پروفیل به نوع و ویژگی آن بستگی دارد .هر نوع پروفیلی ابعاد ،ضخامت و وزن متفاوتی دارد .انواع پروفیل و قوطی امروزه در صنایع ساختمان سازی مصارف زیادی دارند. به همین علت افراد زیادی تمایل دارند تا از قیمت پروفیل و وزن پروفیل مطلع شوند تا بتوانند قبل از خرید هزینه حدودی را تخمین بزنند .

پروفیل ها در ساختمان سازی در قسمت های مختلف از جمله درب وپنجره ها ،آهن کشی نما و آسانسور ،اجرای والپست دیوار ها وبه عنوان ستون یا تیر در سازه های اسکلت فلزی کوچک تر استفاده می شوند .پروفیل در سایر صنایع برای ساخت دستگاه ها و ماشین آلات هم استفاده می شود .طبق نظر برند آراد :

آهن های پروفیل مناسب برای ساخت انواع درب و پنجره، نرده های فلزی و چهارچوب هستند و ابعاد آن ها نسبت به کاربردی که دارند، در نظر گرفته شده است.ورق مورد استفاده برای ساخت انواع آهن پروفیل از ترکیبات شیمیایی خاصی برخوردار بوده است

هر نوع قوطی و پروفیل با توجه به شکل و ابعادی که دارد وزن مخصوص به خود را خواهد داشت که در ادامه جدول وزن انواع پروفیل های متفاوت را مشاهده خواهید کرد .

جدول وزن پروفیل

همانطور که گفته شد پروفیل ها انواع بسیاری دارند که هر نوع آن در ضخامت و سایز های متفاوتی از ورق آهن تولید می شود .هر سایز پروفیل نیز باتوجه به ضخامت و سایر ویژگی هایش وزن مخصوص به خود را دارد .وزن پروفیل با وزن ورق که از آن تولید میشود یکسان است .زیرا تولید پروفیل با برش و خمکاری ورق ها انجام میشود. . انواع قوطی های فولادی در ضخامت ۱ تا ۸ میلی متر تولید می شوند .ما درادامه جدول وزن پروفیل در ابعاد و سایز های مختلف را قرار داده ایم.

وزن قوطی مستطیلی _آهن جم

وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری

طول پروفیل یکی از موارد است که در وزن آن تاثیر بسیار زیادی دارد .به طور کل وزن های اعلام شده در جدول وزن قوطی پروفیل برای شاخه های ۶ متری و ۱۲ متری می باشد .انواع قوطی پروفیل در طول های ۶ و۱۲ متری تولید می شوند و فقط از لحاظ ضخامت ابعاد و سایز متفاوت هستند .

وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری به ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد.با استفاده از ماشین حساب وزن پروفیل و وارد کردن ابعاد و ضخامت میتوانید وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری در هر ابعادی را محاسبه کنید.در ادامه وزن پروفیل های پر مصرف را ذکر کرده ایم .

 • وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۲۰×۲۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۷.۵ کیلو گرم
 • وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۴۰×۴۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۱۴.۵ کیلو گرم
 • وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۴۰×۸۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۲۳ کیلو گرم
 • وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۶۰ در ۴۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۱۸.۸ کیلوگرم
 • وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۲۰ در ۴۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۱۱.۳ کیلوگرم
 • وزن هر شاخه قوطی ۶ متری ۲در۳ ضخامت ۲ میل برابر است با ۹.۵ کیلوگرم
 • وزن هر شاخه قوطی ۳۰*۶۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۱۷ کیلوگرم
پیشنهاد مطالعه ⋙  وزن تیرآهن

وزن پروفیل ۴۰ در ۸۰

پروفیل ۴۰×۸۰ یا ۴×۸ یکی از پر تقاضا ترین سایزهای قوطی می باشد این پروفیل جزء قوطی های با سطح مقطع مستطیل است که طول مقطع آن ۸ سانتی متر و عرض مقطع آن ۴ سانتی متر است .وزن پروفیل ۴۰ در ۸۰ با توجه به اینکه ضخامت آن چقدر است متفاومت می باشد .وزن پروفیل ۴۰ در ۸۰  ۶متری با ضخامت ۱.۵ میلی متر حدود ۱۶.۹۲ کیلوگرم ،باضخامت ۲ میلی متر حدود ۲۲.۶۴ کیلو گرم ،با ضخامت ۲.۵ حدود ۲۸.۳ کیلو گرم و با ضخامت ۳ میلی متر برابر با ۳۳.۹۶ کیلو گرم می باشد .وزن های گفته شد وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۴۰×۸۰ با ضخامت های متفاوت می باشد .

وزن پروفیل ۴۰×۴۰

وزن قوطی ۴۰×۴۰ به ضخامت و طول آن بستگی دارد .قوطی ۴۰×۴۰ از انواع قوطی های مربعی است که هر ضلع آن ۴۰ میلی متر می باشد .این قوطی در ضخامت های مختلف و طول ۶ یا ۱۲ متری تولید می شود و هر ضخامت آن وزن مخصوص به خود را دارد .به این قوطی ۴×۴ هم گفته می شود.

وزن قوطی ۴ در ۴ شش متری یا وزن پروفیل ۴۰×۴۰ با ضخامت ۱ میلی متر برابر با ۷.۵ کیلو گرم است .وزن آن با ضخامت ۱.۲۵ حدود ۹.۳ کیلو گرم ،با ضخامت ۲ حدود۱۴.۷ کیلو گرم و با ضخامت ۲.۵ حدود ۱۸.۱۸ کیلو گرم می باشد .وزن پروفیل ۴۰×۴۰ با ضخامت ۳ میلی متر ۲۱.۶ کیلو گرم می باشد .جدول وزن پروفیل ۴۰×۴۰ در زیر قرار گرفته است .

نوعضخامت (mm)وزن ۱ متر(kg/m)وزن ۶ متر(kg/m)
۴۰*۴۰۱۱.۲۵۷.۵
۴۰*۴۰۱.۲۵۱.۵۵۹.۳
۴۰*۴۰۱.۵۱.۸۶۱۱.۱۶
۴۰*۴۰۲۲.۴۵۱۴.۷
۴۰*۴۰۲.۵۳.۰۳۱۸
۴۰*۴۰۳۳.۶۲۱.۶

وزن پروفیل ۲×۲

یکی از انواع قوطی های مربع شکل که مصرف و تقاضای زیادی دارد پروفیل یا قوطی ۲×۲ می باشد .طول و عرض مقطع این قوطی ۲ سانتی متر در ۲ سانتی متر می باشد .این پروفیل در شاخه های ۶ متری و با ضخامت های مختلفی از جمله ۲،۱.۵،۱.۲۵،۱ میلی متر تولید می شود .با افزایش ضخامت قوطی تبعاً وزن آن هم بیشتر می شود .

وزن قوطی ۲×۲ شش متری با توجه به ضخامت به شرح زیر می باشد .

 • وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۱ میلی متر حدود ۳.۷۲ کیلو گرم
 • وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۱.۲۵ حدود ۴.۵ کیلو گرم
 • وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۱.۵ حدود ۵.۵ کیلو گرم
 • وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۲ میلی متر برابر با ۷ کیلو گرم می باشد .

جدول وزنی قوطی ۲×۲ شش متری در زیر قرار گرفته است .

سایز(mm)ضخامت (mm)وزن ۱ متر(kg/m)وزن ۶ متر(kg/m)
۲۰*۲۰۱۰.۶۲۳.۷۲
۲۰*۲۰۱.۲۵۰.۷۵۴.۵
۲۰*۲۰۱.۵۰.۹۱۵.۴۶
۲۰*۲۰۲۱.۱۸۷.۰۸

وزن پروفیل درب و پنجره

پروفیل درب و پنجره از پر مصرف ترین انواع پروفیل های باز می باشد که همانطور که از نام این محصول مشخص است برای ساخت درب وپنجره ساختمان استفاده می شود .این پروفیل اشکال و انواع متفاوتی دارد و در ضخامت های مختلف تولید می شود .هر نوع آن با ضخامت مشخص وزن مخصوص به خود را دارد پروفیل درب و پنجره به انواع لنگه در ،سپری ،چهر چوبی و پروفیل فرانسوی تقسیم می شود .

وزن پروفیل درب و پنجره ازنوع لنگه دری ،سپری و چهار چوبی با ضخامت ۲ و طول شش متر برای هر شاخه حدود ۱۵ کیلو گرم می باشد و وزن پروفیل درب و پنجره فرانسوی ضخامت ۲ و طول ۶.۶حدود ۲۶ کیلو گرم است .جدول وزن پروفیل درب وپنجره آهنی در ادامه قرار گرفته است .

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن میلگرد

وزن پروفیل درب و پنجره

نوعضخامت (mm)وزن ۱ متر(kg/m)وزن ۶ متر(kg/m)
لنگه دری۲۲.۵۱۵
سپری۲۲.۵۱۵
چهارچوبی۲۲.۵۱۵
فرانسوی۲۳.۹۲۶

وزن پروفیل فرانسوی

وزن پروفیل چهارچوبی فرانسوی به ابعاد و طول آن بستگی دارد .این نوع پروفیل در ساخت چهار چوب درب کاربرد دارد و از پروفیل های باز می باشد .رایج ترین ضخامت پروفیل فرانسوی ضخامت ۲ میلی متر آن می باشد اما در ضخامت های دیگری مثل ۱.۵ و ۲.۵ هم تولید شده و کاربرد دارد .طول پروفیل چهار چوبی فرانسوی هم ۶.۶ متر می باشد .وزن یک شاخه پروفیل فرانسوی با ضخامت ۲ و طول ۶.۶ متر برابر با ۲۶ کیلو گرم است .

پروفیل فرانسوی

وزن پروفیل لنگه دری

پروفیل لنگه دری از انواع پروفیل درب و پنجره است که وزن آن به ویژگی های از جمله طول ،ضخامت و ابعاد بستگی دارد. وزن پروفیل لنگه دری ۵۰۸ که ضخامت ۲ میلی متر دارد برای هر شاخه ۶ متری حدود ۱۵ کیلو گرم می باشد .پروفیل لنگه دری در مقطع خود دو لبه دارد به همین دلیل به آن پروفیل دولبه هم گفته می شود .به عبارتی وزن پروفیل دولبه با ضخامت ۲ و طول ۶ متر ۱۵ کیلو گرم است .

وزن پروفیل لنگه دری

وزن پروفیل سبک

پروفیل سبک یا پروفیل مبلی یعنی پروفیل هایی که ضخامت آنها از ۲میلی متر کمتر است .معمولاً پروفیل های سبک ضخامت از ۰.۶ یا ۱.۸ میلی متر دارند و هر نوع آن با توجه به ضخامت و ابعاد وزن مخصوص به خود را دارد .این پروفیل بیشتر در ساخت مبلمان استفاده می شود و به طور کلی به علت سبک و مقرون به صرفه بودن محبوبیت زیادی دارد .

وزن پروفیل سبک ۲×۲ با ضخامت ۱ میلی متر و طول ۶ متر حدود ۴.۵ کیلو گرم و وزن پروفیل سبک با ضخامت ۰.۶ و ابعاد ۴۰×۴۰ حدود ۴.۳ کیلو گرم است .جدول وزن پروفیل سبک برای تمام ابعاد و ضخامت ها در ادامه قرار گرفته است .

سوالات متداول

۱-وزن پروفیل به چه عواملی بستگی دارد؟

وزن پروفیل به ضخامت و ابعاد آن بستگی دارد.

۲- وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری چقدر است؟

وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری به ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد مثلا

وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۲۰×۲۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۷.۵ کیلو گرم
وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۴۰×۴۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۱۴.۵ کیلو گرم
وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۴۰×۸۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۲۳ کیلو گرم
وزن هر شاخه پروفیل ۶ متری ۶۰ در ۴۰ ضخامت ۲ میل برابر است با ۱۸.۸ کیلوگرم

۳- وزن قوطی ۲*۲ شش متری چقدر است ؟

وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۱ میلی متر حدود ۳.۷۲ کیلو گرم
وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۱.۲۵ حدود ۴.۵ کیلو گرم
وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۱.۵ حدود ۵.۵ کیلو گرم
وزن قوطی ۲*۲ شش متری با ضخامت ۲ میلی متر برابر با ۷ کیلو گرم می باشد .

۴-وزن قوطی ۴۰*۸۰ چقدر است ؟

وزن پروفیل ۴۰ در ۸۰ شش متری با ضخامت ۱.۵ میلی متر حدود ۱۶.۹۲ کیلوگرم ،باضخامت ۲ میلی متر حدود ۲۲.۶۴ کیلو گرم ،با ضخامت ۲.۵ حدود ۲۸.۳ کیلو گرم و با ضخامت ۳ میلی متر برابر با ۳۳.۹۶ کیلو گرم می باشد

۵-پروفیل با وزن استاندارد را از کجا تهیه کنیم؟

بازرگانی آهن جم انواع پروفیل از تمامی کارخانه های تولید کننده را عرضه می نماید.کافی است با کارشناسان این مجموعه به شماره ۰۳۱۴۲۰۲ تماس بگیرید تا در این باره به شما مشاوره کامل ارائه دهند.

۴.۷/۵ - (۴۶ امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

فرم محاسبه وزن پروفیل

میلیمتر
میلیمتر
میلیمتر
متر

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد