جدول وزن آهن آلات

جدول وزن پروفیل

وزن پروفیل _آهن جم

وزن پروفیل و وزن قوطی کاملاً به نوع آن ،ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد .پروفیل ها انواع متفاوتی دارند که هر نوع آن و هر سایز آن وزن مخصوصی دارند.تمامی وزن های اعلام شده در جداول وزنی حدودی هستند و پروفیل ها در نوع ،سایز و ابعاد یکسان اختلاف وزن جزئی دارند .ممکن است پروفیل خریداری شده شما با جدول وزنی مقدار کمی اختلاف داشته باشد .قیمت آهن با توجه به وزن آن محاسبه میشود. در ادامه همراه باشید تا جدول وزن انواع قوطی و پروفیل را مشاهده کنیم .

وزن قوطی

وزن قوطی یعنی وزن واحد یک شاخه پروفیل در سایز وابعاد مشخص .قوطی ها نیز انواع متفاوتی دارند و هر قوطی دارای ویژگی های خاص خود می باشد. مثلاً ضخامت ،ابعاد و طول مشخصی دارد که با توجه به این موارد وزن آن مشخص می شود. قوطی در ضخامت های 1 ، 1.25 ، 1.5 ،2 ،2.5 ، 3  ، 3.5 ، 4 ،  4.5 ،  5 ، 5.5 ، 6 ، 7  و 8 میلی متر تولید می شود .

علاوه برآن شکل سطح مقطع قوطی می تواند مربع یا مستطیل باشد .طول ظلع های قوطی مربع و مستطیل سایز آن را مشخص می کند .هر قوطی باتوجه به ضخامت ،مربع یا مستطیل بودن و طول اضلاع خود وزن مشخصی دارد .البته وزن های اعلامی معمولاً به مقدار کمی تلرانس دارند. در ادامه وزن انواع قوطی در سایز های مختلف را قرار داده ایم .

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن میلگرد
وزن قوطی _آهن جم

جدول وزن قوطی پروفیل

پروفیل قوطی نوع پروفیل بسته است که شکل های مربع و مستطیل در سایزها و ضخامت های مختلف تولید می شود .به علت بسته بودن سطح مقطع این نوع پروفیل به آن قوطی آهن هم گفته می شود .وزن پروفیل قوطی به سایز،ابعاد وضخامت آن بستگی دارد و جدول وزن قوطی پروفیل یعنی جدولی که وزن دقیق هر شاخه قوطی در سایز و ابعاد و ضخامت مشخص در آن درج شده است .درادامه جدول وزن قوطی در ضخامت و ابعاد مختلف را مشاهد خواهید کرد .

جدول وزن قوطی _آهن جم

وزن پروفیل

وزن پروفیل به نوع و ویژگی آن بستگی دارد .هر نوع پروفیلی ابعاد ،ضخامت و وزن متفاوتی دارد .انواع پروفیل و قوطی امروزه در صنایع ساختمان سازی مصارف زیادی دارند. به همین علت افراد زیادی تمایل دارند تا از قیمت پروفیل و وزن پروفیل مطلع شوند تا بتوانند قبل از خرید هزینه حدودی را تخمین بزنند .

پروفیل ها در ساختمان سازی در قسمت های مختلف از جمله درب وپنجره ها ،آهن کشی نما و آسانسور ،اجرای والپست دیوار ها وبه عنوان ستون یا تیر در سازه های اسکلت فلزی کوچک تر استفاده می شوند .پروفیل در سایر صنایع برای ساخت دستگاه ها و ماشین آلات هم استفاده می شود .طبق نظر برند آراد :

آهن های پروفیل مناسب برای ساخت انواع درب و پنجره، نرده های فلزی و چهارچوب هستند و ابعاد آن ها نسبت به کاربردی که دارند، در نظر گرفته شده است.ورق مورد استفاده برای ساخت انواع آهن پروفیل از ترکیبات شیمیایی خاصی برخوردار بوده است

 

هر نوع قوطی و پروفیل با توجه به شکل و ابعادی که دارد وزن مخصوص به خود را خواهد داشت که در ادامه جدول وزن انواع پروفیل های متفاوت را مشاهده خواهید کرد .

پیشنهاد مطالعه ⋙  وزن تیرآهن

جدول وزن پروفیل

همانطور که گفته شد پروفیل ها انواع بسیاری دارند که هر نوع در ضخامت و سایز های متفاوتی تولید می شود .هر سایز پروفیل نیز باتوجه به ضخامت و سایر ویژگی هایش وزن مخصوص به خود را دارد. انواع قوطی های فولادی در ضخامت 1 تا 8 میلی متر تولید می شوند .ما درادامه جدول وزن پروفیل در ابعاد و سایز های مختلف را قرار داده ایم

وزن هر شاخه پروفیل 6 متری

طول پروفیل یکی از موارد است که در وزن آن تاثیر بسیار زیادی دارد .به طور کل وزن های اعلام شده در جدول وزن قوطی پروفیل برای شاخه های 6 متری و 12 متری می باشد .انواع قوطی پروفیل در طول های 6 و12 متری تولید می شوند و فقط از لحاظ ضخامت ابعاد و سایز متفاوت هستند .

وزن پروفیل ۴۰ در ۸۰

پروفیل 40×80 یا 4×8 یکی از پر تقاضا ترین سایزهای قوطی می باشد این پروفیل جزء قوطی های یا سطح مقطع مستطیل است که طول مقطع آن 8 سانتی متر و عرض مقطع آن 4 سانتی متر است .وزن پروفیل 40 در 80 با توجه به اینکه ضخامت آن چقدر است متفاومت می باشد .وزن پروفیل ۴۰ در ۸۰ با ضخامت 1.5 میلی متر حدود 2.82 کیلوگرم ،باضخامت 2 میلی متر حدود 3.74 کیلو گرم ،با ضخامت 2.5 حدود 4.63 کیلو گرم و با ضخامت 3 میلی متر برابر با 5.54 کیلو گرم می باشد .وزن های گفته شد وزن هر شاخه پروفیل 6 متری 40×80 با ضخامت های متفاوت می باشد .

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *