مقالات, مقالات میلگرد

میلگرد مناسب رابیتس کاری

میلگرد مناسب رابیتس کاری

به مطالعه مقاله میلگرد مناسب رابیتس کاری خوش آمدید. 
شما میتوانید جهت دریافت قیمت انواع میلگرد از جمله قیمت میلگرد ،قیمت میلگرد ساده ، قیمت میلگرد کلاف آجدار بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید و جدیدترین قیمت میلگرد را در آهن جم دریافت کنید.
همچنین میتوانید علاوه بر قیمت تیرآهن، قیمت روز آهن شامل قیمت تیرآهن IPE، قیمت تیرآهن لانه زنبوری و قیمت تیرآهن هاش، قیمت ورق، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت سپری، قیمت پروفیل، قیمت لوله، قیمت خاموت، قیمت محصولات مفتولی، قیمت شمش و قیمت لوازم سوله را از آهن جم دریافت کنید.‌ جهت دریافت اطلاعات بیشتر، میتوانید با بخش فروش و پشتیبانی آهن جم، با شماره 03133869211 تماس بگیرید.

یکی از مهم‎ترین محصولاتی که برای ساختمان سازی به ویژه گچ بری استفاده می‎شود، رابیتس نام دارد. در رابیتس کاری از محصولات دیگر استفاده می‎شود که میلگرد هم جزئی از آن است. انتخاب میلگرد مناسب رابیتس کاری از دغدغه‏های افرادی است که به این کار مشغول هستند. بخاطر اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب قصد داریم تا درباره میلگرد مناسب رابیتس کاری صحبت کنیم و فاصله و نکات استاندارد آن را نیز بررسی کنیم.

پیشنهاد مطالعه ⋙  قیمت میلگرد 14
میلگرد مناسب رابیتس کاری

1. رابیتس کاری چیست و چرا اهمیت دارد؟

ابتدا بهتر است قبل از اینکه درباره میلگرد مناسب رابیتس کاری صحبت کنیم، درباره رابیتس یا راویز بدانیم و با آن بیشتر آشنا شویم. رابیتس درواقع یک ورقه فولادی است که به صورت مشبک ساخته شده است.

 این ورق از گالوانیزه ساخته شده است. در رابیتس بندی از میلگرد و مفتول به همراه دیگر موارد استفاده می‌شود تا بتوان از این طریق پایه یک سقف کاذب را ساخت و یا اینکه از آن برای گچ بری استفاده می‌شود. گاهی اوقات نیز رابیتس بندی را برای مرمت دیوارهای ترک خورده یا پوشاندن بتن سیمانی استفاده می‌کنند.

یک شبکه رابیتس باید به بهترین شکل بسته شود تا استحکام بالا را داشته باشد و در جایی که از آن استفاده شده است نهایت بازدهی را به ما بدهد. بنابراین از بهترین میلگردها باید در آن استفاده شود. در ادامه بیشتر درباره میلگرد رابیتس صحبت می‌کنیم و با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

2. میلگرد مناسب رابیتس کاری چیست و چه مشخصاتی دارد؟

حال که درباره رابیتس و کاربردهای آن دانستیم و فهمیدیم که در صنعت استفاده از رابیتس چقدر اهمیت دارد، بهتر است درباره میلگرد مناسب رابیتس کاری صحبت کنیم. استفاده از میلگردها در صنعت ساختمان سازی بسیار نهم است‌.

زیرا استحکام سازه را بالا می‌برد. میلگرد مناسب رابیتس کاری یا به عبارتی دیگر میلگرد ۱۰ ساده یکی از پر استفاده‌ترین انواع میلگرد است که در ساختمان سازی کاربرد دارد. میلگرد نوعی آهن به صورت تقویت شده است که از فولاد ساخته شده و بار را روی خود حمل می‌کند. در اصطلاح ساختمان سازی بیان می‌شود که میلگرد کشش بار بالایی دارد. یعنی وزن زیادی را می‌تواند روی خوب تحمل کند.

پیشنهاد مطالعه ⋙  نبشی چیست؟ کاربرد و مشخصات آن

میلگرد مناسب رابیتس کاری از فلزات، فیبر شیشه، فیبر بازالت و پلاستیک ساخته شده است که این ترکیبات باعث استحکام بالای این محصول شده است‌.‌ فولادی که در میلگرد رابیتس کاری وجود دارد نقش بالایی را در تقویت کردن سازه ایفا می‌کند. البته در مقابل حرارت نیز مقاوم است و ترک بر نمی‌دارد.

3. فاصله میلگرد ها در رابیتس کاری باید چقدر باشد؟

میلگرد مناسب رابیتس کاری در ابتدای شروع کار به صورت آویز روی سقف نصب می‌شود. این نصب گاه به صورت جوش دادن است و گاهی به صورت دفن شدن انجام می‌‌شود. این کار باید با دقت بالا انجام شود زیرا قرار است میلگردها بار اصلی سقف را تحمل کنند.

میلگرد پس از نصب شدن باید خم شود‌. این کار برای جوش دادن میلگردهای بعدی انجام می‌شود. فاصله بین میلگردها نیز بسیار مهم است و نباید بیشتر از ۶۰ سانتی‌متر شود. اگر سقف سنگین است و یا اینکه قرار است طرح بزرگی به عنوان گچ بری برای آن ساخته شود بهتر است میلگردها با اندازه ۳۰ سانتی‌متر به یکدیگر نصب شوند تا بتوانند بیشتر وزن را تحمل کنند.

4. نکات استاندارد در هنگام استفاده از میلگرد در رابیتس کاری چیست؟

حال که درباره رابیتس دانستیم و میلگرد مناسب رابیتس کاری را بررسی کردیم و دانستیم که باید در چه اندازه‏ای با یکدیگر نصب شوند، نیاز است تا نکاتی را در این باره بدانیم. برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را از میلگرد  مناسب رابیتس کاری بگیریم، نوع مناسب باید انتخاب شود.

 معمولا بیان می‎شود که بهتر است میلگرد از نوع فولاد نرمه باشد تا به راحتی بتوان آن را خم کرد و جوش داد. این کار به استحکام سقف بسیار کمک می‏کند. هم‏چنین اگر قرار است میلگردها با فاصله بیشتر از 30 سانتی‏متر از یکدیگر نصب شوند، باید از رابیتس مناسب استفاده کرد تا شکم ندهد و تعداد پل‏ها نیز باید در این حالت بیشتر باشد.

پیشنهاد مطالعه ⋙  کاهش عرضه قراضه در بازار جهانی

این مورد را حتما به یاد داشته باشید که باید از نصاب متخصص در این کار استفاده شود. وی باید بداند که چطور با میلگرد کار کند و آن را به چه صورت بر روی سقف نصب کند تا رابیتس بندی به بهترین شکل انجام شود. هم‏چنین بهتر است تا یک مهندس قبل از اینکه میلگردها نصب شود از جای نصب و نحوه نصب آن‏ها اطمینان پیدا کند.

سخن پایانی

میلگرد مناسب رابیتس کاری یکی از مهم‏ترین اجزای رابیتس کاری است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد. از این رو در این مطلب ابتدا با رابیتس کاری آشنا شدیم. سپس کاربرد میلگرد در رابیتس کاری را بررسی کردیم. بعد از آن یکی از مهم‏ترین موارد یعنی فاصله میلگردها با هم و نکات استاندارد در این مورد را به تفصیل بیان کردیم.

امتیاز خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *