مقالات, مقالات میلگرد

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟

هر بندیل میلگرد چند شاخه است _آهن جم

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟ بندیل میلگرد چیست و وزن آن چقدر میباشد ؟ اگر تا به حال میلگرد و هر محصول فولادی خریداری کرده باشید مطمئنا اصطلاح بندیل را شنیده اید.در کارخانه ها پس از اینکه مراحل تولید به پایان می رسد برای ارسال محصولات باید آنها بسته بندی شوند. به بسته بندی میلگرد باندیل میلگرد گفته می‌شود که این اصطلاح به اشتباه در میان عموم با نام بندیل میلگرد جا افتاده است.

بسته بندی میلگرد دارای وزن و تعداد شاخه مشخصی در هر سایز می باشد. البته این امکان وجود دارد که میلگردهای یک کارخانه از لحاظ وزنی سبک تر باشند که در این صورت تعداد آنها در بسته بیشتر و در صورتی که میلگرد ها سنگین تر باشند تعداد آنها در بسته کمتر میباشد .بندیل میلگرد باید به‌صورت استاندارد انجام شود. زیرا در صورتی که میلگرد ها به درستی بسته بندی نشوند با توجه به این که وزن زیادی دارند و حمل و نقل آنها با جرثقیل انجام می شود ممکن است در فرآیند حمل و نقل تسمه بندیل باز شده و خساراتی را به همراه داشته باشد. بعلاوه رعایت ضوابط قانونی بندیل میلگرد نیز در خرید و فروش ضروری است.

در این مقاله از آهن جم می خواهیم بدانیم که بندیل میلگرد چیست و کارکرد اصلی آن چه می باشد؟ علاوه بر آن می خواهیم بدانیم که هر بندیل میلگرد چه وزنی دارد و در هر بندیل چند شاخه میلگرد وجود دارد؟
مجموعه آهن جم قیمت روز میلگرد را در انواع و سایز های مختلف به صورت روزانه اعلام می نماید. همچنین قیمت میلگرد در کارخانه و انبار را به صورت جداگانه در سایت آهن جم به روز رسانی می نماید.

هر بندیل میلگرد دارای تعداد شاخه های متفاوت می باشد و برای محاسبه تعداد شاخه در هر بندیل باید وزن آن و همچنین وزن هر شاخه را بدانیم. وزن شاخه های میلگرد با توجه به سایز شان متفاوت می باشد.به طور کلی وزن هر بندیل میلگرد می تواند از 2 تا 5.5 متغیر باشد که بسته بندی این محصول بسته به سایز و کارخانه تولید کننده متفاوت است . بندیل میلگرد ساده ترین و کم هزینه ترین نوع بسته بندی می باشد.

پیشنهاد مطالعه ⋙  میلگرد کلاف چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
قیمت میلگرد آهن جم

برای اینکه بدانیم هر بندیل میلگرد چند شاخه است در ابتدا می خواهیم بدانیم بندیل چیست و به چه دلیل مورد استفاده قرار می گیرد؟

اگر تا به حال خرید میلگرد انجام داده باشید احتمالاً کلمه بندیل به گوشتان خورده است. بندیل تسمه های از جنس ورق های فلزی یا پلاستیکی می باشد که برای بسته بندی میلگرد ها به دور میلگرد پیچیده می شود. به طور مثال وقتی میلگرد می خرید بندیل میلگرد را تحویل میگیرید. اصطلاحاً به این نوع بسته بندی بندیل یا بسته می گویند.

بندیل میلگرد از کم هزینه ترین و بهترین روش های موجود برای بسته بندی میلگرد ها می باشد و صرفه اقتصادی مناسبی دارد. تمام محصولات فولادی را نمی توان با این روش بسته بندی کرد و از بندیل میلگرد برای بسته بندی میلگرد ها ، لوله های بسیار نازک و شمش استفاده میکنند. نکته مهمی که در رابطه با بندیل های میلگرد در نظر باید داشته باشید این است که شاخه های میلگرد در هر بندیل باید طول برابر داشته باشند.
هر کارخانه پس از تولید میلگرد آن را مطابق با استانداردهای خود به صورت چند شاخه و با استفاده از تسمه های باریک فلزی یا پلاستیکی بسته بندی می کند.

هر بندیل میلگرد چند شاخه است ؟

میلگرد ها به طور کلی به دو صورت شاخه و کلاف بسته بندی می شوند. برای اینکه بتوانیم تعداد شاخه در هر بندیل میلگرد را بدانیم باید وزن هر بندیل میلگرد و وزن هر شاخه از آن را داشته باشیم. شاخه های میلگرد در سایزهای متفاوت وزن متفاوتی دارند .در صورتی که وزن کلی بندیل را بدانی و همچنین وزن یک شاخه را وزن کل بندیل به وزن شاخه تقسیم می‌شود و تعداد شاخه ها در یک بسته مشخص می گردد.

پیشنهاد مطالعه ⋙  آرماتوربندی چیست؟|نکات مهم آرماتوربندی و نحوه اجرای آن

تعداد میلگرد موجود در هر بندیل در کارخانجات مختلف متفاوت می باشد. وزن میلگرد ها با سایز یکسان در برند های مختلف متفاوت می باشد و برای اینکه تعداد شاخه در بندیل را محاسبه کنیم باید وزن میلگرد مربوط به همان کارخانه را داشته باشیم .البته تفاوت وزن میلگرد ها در سایز های یکسان ناچیز است اما جمع تفاوت ها در یک بسته ،تعداد شاخه را تغییر میدهد.برای اطلاع وزن میلگرد کارخانه جات مختلف می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت آهن جم مراجعه کنید.

قیمت آهن و قیمت تیرآهن لحظه ای را از بازرگانی آهن جم استعلام بگیرید.

هر بندیل میلگرد چند تن است؟

همانطور که گفته شد استفاده از بندیل برای بسته بندی مقاطع فولادی روش آسان و کم هزینه می باشد. بسته بندی میلگرد با ورق های نازک از جنس فولاد یا پلاستیک انجام شده و جابجایی و شناسایی محصول را آسان میکند .
وزن بسته های میلگرد کارخانجات مختلف متفاوت می باشد .

با این حال به طور کلی بندیل بیشتر کارخانه های تولید میلگرد بین ۲ تا ۵.۵ تن می باشد. مثلاً بسته میلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان بین ۴.۵ تا ۵ تن می باشد. شما می توانید در هنگام خرید میلگرد با مشاوران مجموعه آهن جم تماس بگیرید تا شما را در مورد وزن بندیل کارخانجات مختلف و همچنین وزن هر سایز از میلگردها راهنمایی کنند.

بندیل میلگرد کلاف

تعداد میلگرد در هر بندیل

تعداد میلگرد موجود در هر بندیل میلگرد  بسته به وزن بندیل کارخانه تولید کننده و وزن آن سایز میلگرد متفاوت می باشد .از عوامل موثر بر وزن هر بندیل میلگرد و تعداد شاخه در هر بندیل می توان به وزن شاخه  قطر شاخه و ظرفیت بسته بندی دستگاه بندیل آن کارخانه اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه ⋙  تیرآهن INP چیست؟مزایا و معایب آن

به طور کلی تعداد میلگرد در هر بندیل به وزن بندی و وزن شاخه ها بستگی دارد. هر بندیل میلگرد در هر برندی وزن ثابتی دارد. با اطلاع از آن می توان از تعداد میلگردهای هر بسته آگاه شد. برای مثال وزن بندیل میلگرد ذوب آهن اصفهان ۴۷۰۰ کیلوگرن می باشد که البته این عدد گاهی اوقات متغیر است. برای میلگرد ۱۲ که هر شاخه آن وزن ۱۰.۵ کیلو گرم دارد باید در یک بسته حدود ۴۴۷ میلگرد وجود داشته باشد.

تعداد میلگرد موجود در هر بندیل در سایز های متفاوت را برای کارخانه ذوب آهن اصفهان در ادامه ذکر کردیم .باید به این نکته هم توجه داشت که تعداد میلگرد در هر بندیل برای برندهای دیگر متفاوت می باشد.
تعداد میلگرد ۸ در هر بندیل : ۹۴۰ شاخه
تعداد میلگرد ۱۴ در هر بندیل : ۳۱۳ شاخه
تعداد میلگرد ۱۶ در هر بندیل : ۲۳۵ شاخه

هر بندیل میلگرد ۱۶ چند شاخه است؟

همانطور که ذکر شد برای محاسبه تعداد میلگرد در هر بندیل باید وزن کلی بندیل و وزن یک شاخه میلگرد را بدانیم .چنانچه بندیل میلگرد ۱۶ ذوب آهن اصفهان را در نظر بگیریم وزن هر بسته ۴۷۰۰ کیلوگرم می باشد .وزن میلگرد ۱۶ نیز ۱۹ کیلوگرم است. بنابراین از تقسیم وزن کل بندیل بر وزن هر شاخه میلگرد به عدد ۲۴۷ می رسیم.

مقاله از آهن جمahanjam.com

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *