اخبار لحظه ای

هنوز تغییری یافت نشده است

0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای

هنوز تغییری یافت نشده است

×
آهن جم
ورود و عضویت
0

وزن تیرآهن

زمان مطالعه : 20 دقیقه
وزن تیرآهن_آهن جم

وزن تیرآهن از ویژگی‌های مهم آن می باشد. افراد معمولاً در هنگام خرید تیرآهن تمایل دارند که از وزن آن اطلاع پیدا کنند. تیرآهن ها نیز با توجه به ویژگی های مختلف از جمله کارخانه تولید کننده، نوع تیرآهن ،سایز و غیره دارای وزن های متفاوتی هستند. شما با اطلاع از وزن تیر آهن ها در انواع مختلف می توانید از خرید خود مطمئن شوید. در ادامه جدول وزن تیر آهن برای سایز های مختلف را مشاهده می کنید.

وزن تیرآهن _آهن جم

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

بروزرسانی : ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۶:۲۰
نام محصولوزن (kg)طول(m)تعداد بندیلمحل تحویلواحدقیمت توماننمودارخرید
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۱۲ ذوب آهن اصفهان۱۲۰۱۲۴۴اصفهانکیلوگرم۲۷,۹۰۹تومان ۳۰,۷۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۱۲۰سایز(cm) : ۱۲طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۴۴واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۷۹۱تومان ۳,۰۷۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۱۴ ذوب آهن اصفهان۱۵۵۱۲۳۶اصفهانکیلوگرم۲۶,۳۶۴تومان ۲۹,۰۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۱۵۵سایز(cm) : ۱۴طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۳۶واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۶۳۶تومان ۲,۹۰۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۱۶ ذوب آهن اصفهان۱۹۰۱۲۳۰اصفهانکیلوگرم۲۶,۲۷۳تومان ۲۸,۹۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۱۹۰سایز(cm) : ۱۶طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۳۰واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۶۲۷تومان ۲,۸۹۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۱۸ ذوب آهن اصفهان۲۲۶۱۲۲۴اصفهانکیلوگرم۲۶,۲۷۳تومان ۲۸,۹۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۲۲۶سایز(cm) : ۱۸طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۲۴واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۶۲۷تومان ۲,۸۹۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۲۰ ذوب آهن اصفهان۲۶۹۱۲۱۸اصفهانکیلوگرم۲۸,۰۹۱تومان ۳۰,۹۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۲۶۹سایز(cm) : ۲۰طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۱۸واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۸۰۹تومان ۳,۰۹۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۲۲ ذوب آهن اصفهان۳۱۵۱۲۱۶اصفهانکیلوگرم۲۷,۲۷۳تومان ۳۰,۰۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۳۱۵سایز(cm) : ۲۲طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۱۶واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۷۲۷تومان ۳,۰۰۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۲۴ ذوب آهن اصفهان۳۶۹۱۲۱۴اصفهانکیلوگرم۲۶,۳۶۴تومان ۲۹,۰۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۳۶۹سایز(cm) : ۲۴طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۱۴واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۶۳۶تومان ۲,۹۰۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۲۷ ذوب آهن اصفهان۴۳۴۱۲۱۲اصفهانکیلوگرم۲۶,۳۶۴تومان ۲۹,۰۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۴۳۴سایز(cm) : ۲۷طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۱۲واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۶۳۶تومان ۲,۹۰۰تومان
اطلاعات بیشتر تیرآهن ۳۰ ذوب آهن اصفهان۵۰۷۱۲۱۰اصفهانکیلوگرم۲۸,۰۹۱تومان ۳۰,۹۰۰تومان
ثابت
ثبت سفارش
وزن (kg) : ۵۰۷سایز(cm) : ۳۰طول(m) : ۱۲تعداد بندیل : ۱۰واحد : کیلوگرممحل تحویل : اصفهاننمودار : ارزش افزوده : ۲,۸۰۹تومان ۳,۰۹۰تومان

اشتراک گذاری

با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

جدول وزن تیرآهن اصفهان

وزن تیرآهن اصفهان در همه سایز ها در جدول زیر قرار گرفته است .تیرآهن اصفهان از استاندارد ترین و مرغوب ترین تیرآهن ها در بازار ایران میباشد. به همین دلیل وزن تیر آهن اصفهان همواره توسط خریداران این محصول مورد بررسی است .جدول زیر که مشخصات کامل تیرآهن اصفهان از جمله وزن تیر آهن اصفهان،وزن یک متر و ضخامت جان و بال در آن درج شده برای مطالعه کاربران قرار گرفته است. در صورتی که تمایل به خرید هر سایز از تیرآهن اصفهان داشتید با کارشناسان فروش مجموعه آهن جم تماس بگیرید.

وزن تیرآهن برند های مختلف

هر برند و کارخانه برای تولید تیرآهن از مواد اولیه ،استاندارد تولید و تجهیزات و دستگاه های متفاوت استفاده میکند که این موضوع باعث ایجاد تفاوت وزن بین تیرآهن های سایز یکسان در برند های متفاوت میباشد . بسیاری از شرکت ها نیز جهت کاهش وزن ساختمان و تولید محصول مقرون به صرفه و رقابتی مخصوصا تیرآهن های سبک تر تولید میکنند.در ادامه جدول وزن تیرآهن برند های متفاوت را میبینیم.

وزن تیرآهن برند های مختلف

سایز و برند تیرآهنوزن ( kg)
تیرآهن ۱۲ ذوب آهن۱۲۵
تیرآهن ۱۴ ذوب آهن۱۵۴
تیرآهن ۱۶ ذوب آهن۱۹۰
تیرآهن ۱۸ ذوب آهن۲۲۶
تیرآهن ۲۰ ذوب آهن۲۶۹
تیرآهن ۲۲ ذوب آهن۳۱۵
تیرآهن ۲۴ ذوب آهن۳۶۹
تیرآهن ۲۷ ذوب آهن۴۳۴
تیرآهن ۳۰ ذوب آهن۵۰۷
تیرآهن ۱۴ ناب تبریز۱۳۲
تیرآهن ۱۶ ناب تبریز۱۷۰
تیرآهن ۱۸ ناب تبریز۲۱۰
تیرآهن ۱۴ یزد احرامیان۱۴۷
تیرآهن ۱۶ یزد احرامیان۱۸۰
تیرآهن ۱۸ یزد احرامیان۲۱۴
تیرآهن ۲۰ یزد احرامیان۲۵۷
تیرآهن ۲۲ یزد احرامیان۳۰۰
تیرآهن ۲۴ یزد احرامیان۳۵۰
تیرآهن ۱۴ فایکو۱۳۰
تیرآهن ۱۶ فایکو۱۷۰
تیرآهن ۱۸ فایکو۲۱۰
تیرآهن ۲۰ فایکو۲۲۵
تیرآهن ۲۲ فایکو۳۰۰
تیرآهن ۲۴ فایکو۳۵۰
تیرآهن ۱۴ آریان فولاد۱۴۰
تیرآهن ۱۶ آریان فولاد۱۷۵
تیرآهن ۱۸ آریان فولاد۲۱۵
تیرآهن ۲۰ آریان فولاد۲۵۰
تیرآهن ۲۲ آریان فولاد۳۰۵
تیرآهن ۱۲ کرمانشاه۱۳۲
تیرآهن ۱۴ کرمانشاه۱۵۶
تیرآهن ۱۶ کرمانشاه۱۹۲
تیرآهن ۱۸ کرمانشاه۲۲۸
تیرآهن ۲۰ کرمانشاه۲۷۹
تیرآهن ۱۴ اهواز۱۳۵
تیرآهن ۱۶ اهواز۱۶۵
تیرآهن ۱۸ اهواز۲۱۱
پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن ورق
تفاوت تیرآهن با هاش

وزن تیرآهن در سایز های مختلف

تیرآهن ها در انواع و سایز های متفاوتی توسط کارخانه های زیادی تولید می شوند .کارخانه های تولید کننده تیرآهن هر کدام تیرآهن های خود را طبق استانداردهای جهانی تولید می کنند. اما با این حال امکان تفاوت وزن ناچیز در تیرآهن های کاملاً مشابه از لحاظ نوع و سایز وجود دارد.به طور کلی وزن  تیرآهن ها با توجه به اینکه چه سایزی دارند و توسط چه کارخانه ای تولید شده اند و استاندارد تولید آنها چیست متفاوت میباشد.

تیرآهن ها در انواع IPE یا معمولی، تیرآهن INP یا بال شیب‌دار ،تیرآهن هاش و تیرآهن لانه زنبوری می باشند که هر کدام از این انواع تیرآهن وزن های متفاوتی دارند. در ادامه وزن  تیرآهن ها ی معمولی در سایز های متفاوت را بررسی میکنیم .

وزن تیرآهن ۱۲

یکی از پرکاربردترین سایزهای تیرآهن در ساختمان سازی تیرآهن سایز ۱۲ می باشد. این تیرآهن با استاندارد IPE تولید میشود و در اجرای سقف و ستون کاربرد دارد. سطح مقطع این تیرآهن به شکل I انگلیسی می باشد .در جواب اینکه هر شاخه تیرآهن چند متر است باید گفت طول همه تیرآهن ها در حالت استاندارد ۱۲ متر می باشد. تیرآهن هایی با طول کمتر از ۱۲ متر نیز در بازار وجود دارد که به آنها تیرآهن‌ نرمال گفته می شود. قیمت تیرآهن های نرمال نسبت به تیرآهن های ۱۲ متری استاندارد کمتر است.

تیرآهن ۱۲ استاندارد که طول ۱۲ متر داشته باشد به طور معمول وزنی برابر با ۱۲۵ کیلوگرم دارد .تمام مشخصات تیرآهن در مراحل تولید بر سطح آن حک می‌شود و خریداران می توانند در هنگام خرید مشخصات فنی محصول را بر سطح آن مشاهده کنند. در هنگام خرید تیرآهن ۱۲ شما می توانید از کارشناس فروش در مورد وزن و طول آن سوال کنید.

وزن تیرآهن ۱۴

تیرآهن ۱۴ یکی از پرمصرف ترین سازهای تیرآهن می باشد ‏و مانند سایر محصولات فولادی به صورت شاخه ای و با طول مشخص تولید می‌شود .وزن تیرآهن ۱۴ استاندارد برابر با ۱۵۵ کیلوگرم است. بیشترین نوع تیراهن ۱۴ که در ایران تولید می شود دارای استاندارد IPE هستند. تیرآهن ۱۴ در انواع لانه زنبوری، دوبل و نیمه سبک در بازار وجود دارد که وزن آنها با تیرآهن ۱۴ استاندارد متفاوت می باشد.

وزن تیرآهن ۱۴ اصفهان مطابق با وزن استاندارد در جدول اشتال میباشد. به طور کلی وزن تیرآهن ۱۴ برای فعالان بازار اهمیت زیادی دارد . تیرآهن ۱۴ جز پر مصرف ترین سایز های تیرآهن است .وزن تیر آهن ۱۴ سایر شرکت ها با وزن استاندارد یا وزن تیر آهن ۱۴ اصفهان تفاوت کمی دارد .

وزن تیرآهن 14

وزن تیرآهن ۱۸

وزن  تیرآهن ۱۸ با توجه به کارخانه تولیدکننده و برند آن ممکن است متغیر باشد. تیراهن‌های ۱۸ تولید هر کارخانه ممکن است وزن های متفاوتی داشته باشند اما معمولاً وزن  تیرآهن ۱۸ حدود ۲۲۶ کیلوگرم می باشد.وزن تیر آهن ۱۸ اصفهان در بین دیگر تیرآهن های ۱۸ از دیگر شرکت ها استاندارد تر است و مطابق با جدول اشتال میباشد. به طور کلی تیرآهن ۱۸ اصفهان جز سایز های متوسط و پر مصرف است به همین خاطر خریداران تمایل دارند از وزن تیر آهن ۱۸ اصفهان آگاه شوند.

وزن تیرآهن ۱۶

تیرآهن ۱۶ یکی از سایز های رند تیرآهن ها میباشد که مصرف زیادی در ساختمان دارد. وزن  تیرآهن ۱۶ با طول استاندارد ۱۲ متر معادل ۱۹۰ کیلوگرم باشد.

وزن تیر آهن ۱۶ در برند های مختلف متفاوت است ،بعضی برند ها این تیرآهن را در وزن های کمتر یا بیشتر از وزن استاندارد در جدول اشتال تولید می‌کنند.حتی در برخی موارد وزن تیر آهن های خریداری شده از شرکت ذوب آهن هم کمی متغیر است و سنگین تر یا سبک تر هستند.اما به طور کلی وزن تیرآهن ۱۶ اصفهان که معادل ۱۹۰ کیلو گرم است مطابق با جدول اشتال میباشد .تیرآهن های شرکت ذوب آهن معمولا استانداردترین تیرآهن ها در بازار ایران هستند و تقاضای زیادی دارند .

وزن تیرآهن ۲۰

تیرآهن ۲۰جزء سایزهای درشت وسنگین می باشد .این تیرآهن برای سازه های بزرگ تر استفاده می شود .این محصول وزن بالایی دارد و به همین دلیل استحکام و مقاومت آن بیشتر بوده و برای سازه های بزرگ استفاده می شود .وزن تیرآهن ۲۰ اصفهان با طول ۱۲ متر حدود۲۶۸ کیلوگرم می باشد و وزن ۱ متر آن ۴/۲۲ کیلو گرم است .در هنگام خرید تیرآهن ۲۰ باید دقت کنید که وزن تیر اهن ۲۰ با وزن استاندارد جدول اشتال تفاوت زیادی نداشته باشد .وزن تیر آهن ۲۰ اصفهان کاملاً استاندارد و مطابق جدول اشتال است .

پیشنهاد مشاهده : وزن میلگرد

وزن تیرآهن ۲۲

وزن تیرآهن ۲۲ اصفهان شاخه ۱۲ متری برابر با ۳۱۴ کیلو گرم می باشد .تیرآهن اصفهان وزن کاملاً استاندارد دارد و با جدول اشتال تیرآهن مطابق می باشد .تیرآهن ۲۲ جزء تیرآهن های سنگین است که در سازه هی عظیم کاربرد دارد .علت آن هم مقاومت و استحکام بالای آن می باشد .

تیرآهن ۲۲ توسط دیگر شرکت ها هم تولید می شود وزن تیر آهن ۲۲ برندهای مختلف ممکن است اختلاف جزئی داشته باشد .تیرآهن ۲۲ در پل سازی و برج سازی و بیشتر برای احداث ستون های سازه استفاده می شود .برای خرید تیرآهن ۲۲و اطلاع از وزن تیراهن ۲۲سایر برندها با کارشناسان فروش مجموعه به شماره ۰۳۱۴۲۰۲ تماس بگیرید

وزن تیرآهن ۲۴

یکی دیگر از تیرآهن‌ هایی که در مجموعه آهن جم به فروش می رسد تیرآهن‌ سایز ۲۴ در شاخه های ۱۲ متری می باشد. وزن این سایز تیرآهن در هر شاخه استاندارد ۱۲ متری برابر با ۳۶۸ کیلوگرم می باشد. این تیرآهن‌ ها کاربرد زیادی در ساختمان سازی دارند. البته وزن شاخه تیرآهن ۲۴ با توجه به کارخانه تولید کننده آن به مقدار جزئی متغیر می باشد .

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن خاموت

وزن تیرآهن ۲۷

تیرآهن ۲۷ از سنگین ترین تیرآهن های موجود در بازار است که تقاضای خاص خود را دارد.عمده مصرف این سایز تیرآهن در برج سازی و ساخت سازه هی عظیم می باشد .این تیرآهن به علت وزن و استحکام بسیاربالای خود فشار ها و تنش های وارد شده به ساختمان را به خوبی تحمل می کند .بهترین تیرآهن ۲۷ موجود در بازار تیرآهن ۲۷ ذوب آهن اصفهان است که وزن استاندارد و کفییت بالایی دارد.وزن تیرآهن ۲۷ اصفهان ۴۳۴ کیلو گرم می باشد .

وزن تیرآهن ۳۰

تیرآهن ۳۰ جزء سنگین ترین تیرآهن ها باشد که در سازه ها و برج های عظیم کاربرد دارد. وزن یک شاخه تیرآهن ۳۰ با طول استاندارد ۱۲ متر برابر با ۵۰۷ کیلوگرم می باشد و وزن یک متر تیرآهن ۳۰ برابر با ۴۲ کیلوگرم است.

وزن تیرآهن ۲۰ با استاندارد IPE و طول ۱۲ متر حدود ۲۶۸ کیلوگرم و وزن تیرآهن ۲۲ با استاندارد IPE و طول ۱۲ متر برابر با ۳۱۴ کیلوگرم است.

وزن تیرآهن سبک اصفهان

وزن تیرآهن نیمه سبک ذوب آهن

تیرآهن i_7 یا تیرآهن نیمه سبک ذوب آهن در اواخر سال ۱۴۰۰ توسط شرکت ذوب آهن اصفهان تولید شد. این تیرآهن نسبت به تیرآهن‌های معمولی ipe سبک‌تر است. اما در عین حال کیفیت مطلوبی دارد. این محصول با نام تیرآهن گرم نوردیده نیمه سبک بال نیم پهن موازی تولید شده و گواهی استاندارد دارد .

این تیرآهن در سایزهای ۱۴ تا ۲۰ تولید شده و نسبت به وزن تیراهن ذوبی معمولی ۱۰ درصد سبک‌تر است .در جدول وزن تیر آهن سبک اصفهان در بالا وزن این نوع تیرآهن را مشاهده می‌کنید.

وزن تیرآهن اصفهان

تیرآهن ذوب آهن اصفهان استاندارد ترین و با کیفیت ترین تیرآهن در بازار ایران میباشد.این تیرآهن از لحاظ استاندارد وزنی،ابعاد،کیفیت مواد اولیه کیفیت سطح و میزان استحکام رتبه بالایی دارد. وزن تیرآهن اصفهان با وزن های استاندارد جدول اشتال مطابق است .هرچه تیرآهن وزن سبک تری داشته باشد تبعا ضخامت کمتری داشته و تحمل بار آن کمتر است.

وزن تیر آهن اصفهان در تمامی سایز ها در جدول بالا قرار گرفته است.در جدول وزن تیر اهن اصفهان که در بالا مشاهده میکنید ،وزن هر شاخه تیرآهن اصفهان،وزن ۱ متر ،ضخامت جان و بال و عرض بال در تمامی سایز ها ذکر شده است .تیرآهن اصفهان در حالت نیمه سبک هم تولید میشود.وزن انواع تیرآهن اصفهان در جدول ها قرار گرفته است.

وزن تیرآهن اصفهان

 جدول وزن تیرآهن

تیرآهن ۱۴، ۱۶ و ۱۸ جزء پرکاربردترین تیرآهن ها در ساختمان سازی می باشند. به همین خاطر داشتن اطلاعات کافی درباره وزن، سایز و ابعاد این محصولات اهمیت بالایی دارند. هر یک از کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی، تیرآهن هایی را با ابعاد مختلف و وزن های متفاوت تولید می کنند.

این به خاطر استفاده از متریال مصرفی مختلف و روش های تولید متفاوت می باشد. به عنوان مثال وزن تیر آهن ۱۴ اصفهان با دیگر کارخانه ها متفاوت است؛ بنابراین باید قبل از خرید انواع تیرآهن از برندهای تولیدی مختلف درباره وزن هر کدام اطلاعات کافی داشته باشید. در ادامه وزن تیرآهن برند های مختلف را بررسی خواهیم کرد.

 جدول وزنی تیرآهن

جدول وزن  تیرآهن تاثیر زیادی روی قیمت و کیفیت تیرآهن دارد؛ بنابراین هنگام خرید انواع تیرآهن باید اطلاعات فنی درباره استاندارد ها و مشخصات مقاطع فولادی داشته باشید. شناخت جدول وزنی تیر آهن به شما کمک می‌کند تا بتوانید صحت سخنان فروشنده را تایید کنید.

همچنین با استفاده از فرمول محاسبه وزن انواع تیرآهن می توانید وزن تیرآهن ۱۴، تیرآهن ۱۸ و حتی وزن تیرآهن لانه زنبوری را حساب کنید. انواع کارخانه های تولید کننده تیرآهن مانند تیرآهن اصفهان و تیرآهن فایکو نیز دارای استانداردها و مشخصات مختلفی هستند و شما باید با توجه به بودجه ای که دارید و کیفیتی که مد نظر شماست، یکی از انواع تیرآهن های تولیدی را با سایز ها و وزن های مختلف خریداری کنید.

معمولاً تیرآهن ها بر اساس استاندارد به گروه های تیرآهن IPE، INP، IPB، CPE تقسیم می شوند. هر یک از این تیرآهن ها دارای اندازه های مختلف در قسمت بال و جان تیر هستند.

معمولاً تیرآهن های IPE در داخل ایران بیشترین کاربرد را دارند و بر اساس این استانداردها وزن تیرآهن ۱۴ با طول ۱۲ متر معادل ۱۵۵ کیلوگرم، وزن تیرآهن ۱۶ معادل ۱۹۰ کیلوگرم و وزن تیرآهن ۱۸ معادل ۲۲۶ کیلوگرم است.

 جدول وزن تیرآهن فایکو با طول ۱۲ متر و استاندارد ۱۶، ۱۷۰ کیلوگرم است. وزن تیرآهن لانه زنبوری با استفاده از فرمول محاسبه وزن تیرآهن لانه زنبوری CPE به دست می‌آید. این تیرآهن ها معمولاً در قسمت های سقف سوله، پل ها و سالن ها استفاده می شوند.

عرض آن ها معمولاً از ۸ متر بیشتر است و ارتفاع جان و پهنای آن به همین خاطر افزایش پیدا کرده و همین امر باعث بالا رفتن وزن خام این محصول می. شود تولیدکنندگان برای رفع این مشکل این حفره های هندسی را داخل جان این تیرآهن ساخته‌اند که باعث سبک شدن این محصول شده است. به همین خاطر به آن تیرآهن لانه زنبوری می گویند و وزن آن بر اساس فرمول زیر به دست می آید.

البته ممکن است وزن تیرآهنی که شما خریداری کرده‌اید با استفاده از استانداردهای خاص هر کارخانه تولید شده باشد و با عددی که از این فرمول به دست می‌آید کمی متفاوت باشد؛ اما هر چه اعداد به دست آمده به اعدادی که در داخل فرمول هستند نزدیک تر باشد، نشان می دهد که کیفیت تیرآهنی که خریداری کرده‌اید مناسب است.به گفته فرادرس

«جدول اشتال» (Stahlbau Profile) یا جدول پروفیل ساختمانی، جدولی حاوی اطلاعاتی نظیر طول، عرض، ارتفاع، ضخامت، مساحت، وزن واحد، ممان اینرسی و دیگر مشخصات استاندارد انواع پروفیل‌های فولادی است.

طول تیرآهن لانه زنبوری به متر × وزن یک متر (از جدول اشتال تیرآهن) =وزن نهایی تیر آهن لانه زنبوری

پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول وزن میلگرد
وزن تیرآهن هاش

وزن هر شاخه تیرآهن

هر شاخه تیرآهن دارای مشخصات خاصی میباشد.هر شاخه طول مشخص ۱۲ متر دارد اما ابعاد آن از جمله طول بال،طول جان و ضخامت تیرآهن با توجه به سایز آن متفاوت است.هر چه سایز تیرآهن بیشتر شود ابعاد بزرگ تر و ضخامت بیشتری دارد.با افزایش ضخامت و ابعاد نیز وزن هر شاخه تیرآهن بیشتر میشود.

وزن هر شاخه تیرآهن برای سایز های مختلف متفاوت است .وزن هر شاخه آهن ۱۴ برابر با ۱۵۴ کیلوگرم و وزن هر شاخه تیرآهن ۱۶ اصفهان برابر با ۱۸چ کیلو گرم است .وزن سایر سایز ها در جدول بالا قرار گرفته است.

تیرآهن ۱۴ چند کیلو است؟

وزن یک شاخه تیرآهن ۱۴ معمولاً ۱۵۵ کیلو گرم است و با استفاده از فرمول محاسبه وزن تیرآهن ۱۴ می توان آن را محاسبه کرد. حتی امکان استفاده از چگالی آهن برای محاسبه وزن آن وجود دارد.

تیرآهن ۱۸ اصفهان چند کیلو است؟

وزن یک شاخه تیرآهن ۱۸ اصفهان با توجه به اینکه کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگترین تولید کننده های آهن در کشور است، بر اساس ابعاد و سایز آن محاسبه می شود. در جدول وزن تیرآهن اصفهان شما می توانید وزن هر شاخه تیرآهن اصفهان با سایز های مختلف را مشاهده کنید. 

وزن  تیرآهن فایکو سایز ۱۴ نیز ۱۳۰ کیلوگرم است. به طور کلی از سه روش فرمول محاسبه وزن  تیرآهن لانه زنبوری، فرمول محاسبه وزنی تیرآهن IPE و فرمول محاسبه وزن  تیرآهن دوبل برای به دست آوردن وزن انواع تیرآهن استفاده می شود. همانطور که گفتیم می توان با استفاده از چگالی آهن نیز وزن  تیرآهن را به دست آورد. در ادامه فرمول محاسبه وزن انواع تیرآهن را بررسی می کنیم.

فرمول محاسبه وزن انواع تیرآهن

فرمول محاسبه وزن  تیرآهن لانه زنبوری به شرح زیر است.

طول تیر لانه زنبوری به متر× وزن یک متر از جدول اشتال= وزن نهایی تیرآهن لانه زنبوری

طول تیرآهن به متر× وزن یک متر از جدول اشتال= وزن تیرآهن IPE

(طول تیرآهن ۲×IPE) وزن یک متر از جدول اشتال وزن تیر آهن دوبل

۱۰۰۰/[چگالی *طول*](ضخامت جان*طول جان)+(ضخامت بال*عرض بال)]=وزن هر شاخه تیرآهن

با استفاده از فرمول بالا می توانید از چگالی آهن استفاده کنید و وزن  تیرآهنی که خریداری کرده اید را محاسبه نمایید. البته این فرمول برای به دست آوردن وزن  تیرآهن های ساده و تیرآهن هاش است و در این فرمول طول هر شاخه تیرآهن بر اساس متر و سایز پارامتر ها طبق میلی متر وارد می شود. چگالی آهن را باید ۷.۵۸ در نظر بگیرید.

پس از اینکه وزن هر شاخه تیرآهن را محاسبه کردید میتوانید در قیمت آن ضرب کرده و قیمت نهایی محصول خود را محاسبه کنید . هر چه قیمت اهن الات کاهش پیدا کند قیمت نهایی محصولات با توجه به وزن آنها کمتر میشود . عوامل تاثیر گذار بر قیمت آهن بسیار زیاد هستند.برای اطلاع از عوامل کاهش دهنده قیمت ها مقاله علت کاهش قیمت آهن امروز را مطالعه کنید.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که هنگام خرید تیرآهن علاوه بر قیمت هر شاخه تیرآهن باید به مشخصات دیگر آن مانند جدول وزنی تیرآهن، نیز دقت داشته باشید. وزن هر شاخه تیرآهن بر اساس سایز و طول محاسبه می شود. با توجه به استاندارد جهانی آلمانی، وزن انواع تیرآهن، محاسبه و طبقه بندی می شود.

وزن همه تیرآهن های تولید شده در کارخانه های مختلف یکسان نیست و ممکن است با یکدیگر تلرانس وزنی داشته باشند؛ بنابراین شما باید مشخصات هر یک از تیرآهن های کارخانه های مختلف را بدانید و برای محاسبه وزن آن ها از فرمول مناسب استفاده کنید.

شما میتوانید جهت دریافت قیمت انواع میلگرد و تیر آهن از جمله قیمت میلگرد ،قیمت میلگرد ساده ، قیمت میلگرد کلاف آجدار ، قیمت تیرآهن لانه زنبوری و قیمت تیرآهن هاش،بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید و جدیدترین قیمت میلگرد را در آهن جم دریافت کنید. 

همچنین میتوانید علاوه بر قیمت تیرآهن، قیمت روز آهن شامل  قیمت ورق، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت سپری، قیمت پروفیل، قیمت لوله، قیمت خاموت، قیمت شمش و قیمت لوازم سوله را از آهن جم دریافت کنید.‌ جهت دریافت اطلاعات بیشتر، میتوانید با بخش فروش و پشتیبانی آهن جم، با شماره ۰۳۱۳۳۸۶۹۲۱۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱- وزن تیرآهن در سایز های مختلف چقدر است؟

وزن تیرآهن ۱۲ > ۱۲۵ کیلو گرم ، وزن تیرآهن ۱۴ > ۱۵۴ کیلوگرم ، وزن تیرآهن ۱۶ >۱۹۰ کیلو گرم ، وزن تیرآهن ۱۸> ۲۲۵ کیلوگرم ، وزن تیرآهن ۲۰ >۲۶۸ کیلوگرم ، وزن تیرآهن ۲۲>۳۱۴ کیلوگرم و …

۲- وزن کدام برند تیرآهن استاندارد است؟

وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان کاملا اساندارد و مطابق با جدول اشتال تیرآهن است.

۳- وزن تیرآهن در کیفیت آن تاثیر دارد؟

هر چه وزن تیرآهن به وزن استاندارد نزدیک تر باشد کیفیت و استحکام بیشتری دارد و هر چه تیرآهن سبک تر باشد از لحاظ استحکام ضعیف تر است.

۴-تیرآهن با وزن استاندارد و کیفیت بالا را چگونه تهیه کنیم؟

بازرگانی آهن جم تمام سایز های تیرآهن ذوب آهن با وزن استاندارد و بهترین قیمت بازار را عرضه میکند.جهت خرید با شماره ۰۳۱۴۲۰۲ تماس بگیرید.

۴.۹/۵ - (۵۱ امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

نظرات ارسال شده

 1. سعید حسینی

  ۱۴۰۲-۱۰-۱۴

  سلام وقت بخیر این جدول وزن که گذاشتید وزن استاندارد هست ؟وزن تیراهن های بقیه شرکت ها مثلا یزد یا کرمانشاه از این جدول کمتره ؟ اونا استاندارد هستن آیا و کلا تیراهن کدام شرکت بهتره؟

  • ahanjamadmin

   ۱۴۰۲-۱۰-۱۴

   سلام وقت شماهم بخیر .جدول وزن درج شده در صفحه ، وزن استاندارد تیرآهن ها را نمایش میدهد.مثلا وزن تیرآهن ۱۴ استاندارد ۱۵۴ کیلوگرم است.بهترین تیرآهن و استانداردترین تیرآهن از شرکت ذوب آهن اصفهان است که وزن آن مطابق با وزن های استاندارد است. تیرآهن شرکت های یزد و کرمانشاه هم کیفیت مناسبی دارد.کلیه این تیرآهن ها در مجموعه ما موجود هست و جهت خرید لطفا تماس بگیرید . پذیرای دیگر سوالات و نظرات شما هستیم.

 2. علی اسماعیلی

  ۱۴۰۲-۱۰-۲۵

  سلام در جدول وزن تیرآهن اشتال هم همین وزن ها قرار گرفته ؟ وزن استاندارد تیرآهن چقدر باید باشه ؟ وزن تیرآهن ۱۴ سبک تر چه برندی تولید میکنه .تیرآهن ۱۴ سبک میخام که استاندارد باشه و کیفیت اش هم خوب باشه

  • ahanjamadmin

   ۱۴۰۲-۱۰-۲۶

   سلام وقت بخیر
   جدول وزن قرار گرفته مطابق با جدول اشتال تیرآهن میباشد.وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان با وزن های جدول اشتال یکسان است با این حال شما میتوانید با مراجعه به لینک زیر جدول اشتال تیرآهن را مشاهده کنید که وزن استاندارد تیرآهن ها در آن درج شده
   تیرآهن ۱۴ سبک وزن ذوب آهن موجود هست .تیراهن ۱۴ سبک از سایر برند ها مثل تیرآهن ظفربناب،کرمانشاه ،یزد ،صنعت ماهان و … موجوده که پیشنهاد ما تیرآهن سبک ذوب آهن،یزد و کرمانشاه هست.لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 3. مرتضی شاهسون

  ۱۴۰۲-۱۰-۲۶

  سلام وقت بخیر لطفا جدول وزن تیرآهن هاش رو قرار بدید .تیرآهن شبکه با سایز سفارشی هم شما تولید می‌ کنید؟ بنده تعدادی شبکه با سایز بزرگ نیاز دارم
  پاسخ

  • ahanjamadmin

   ۱۴۰۲-۱۰-۲۶

   سلام روزتون بخیر ،بله حتما
   تیرآهن شبکه با هر سایز که بخواهید تولید میشه و محدودیت نداریم.برای ثبت سفارش لطفا شماره تماس بگذارید یا با شماره ۰۳۱۴۲۰۲ تماس بگیرید.

 4. کریم محسنی

  ۱۴۰۳-۰۳-۲۱

  ممنون از مطالب عالی سوالی دارم اینکه آیا تیرآهن های سبک به اندازه تیرآهن های وزن استاندارد کیفیت دارند ؟ وقتی تیرآهن سبک تر است آیا سایزش کمتره یا اینکه ضخامت کمتری داره؟

  • آهن جم

   ۱۴۰۳-۰۳-۲۳

   سلام وقت بخیر سپاسگزارم
   تیرآهن های سبک از لحاظ کیفیت موردی ندارند فقط سایز یا به عبارتی ضخامت اضلاع آنها مقداری ،کمتر از اندازه های استاندارد است که سبک بودن آنها به همین دلیل است .استحکام تیرآهن های سبک با توجه به وزن و ضخامت آنها نسبت به تیرآهن وزن استاندارد کمتر است البته این مقدار ناچیز هست .بهترین تیرآهن ذوب آهن اصفهان هست که وزن تیرآهن اصفهان در تمامی سایز ها درج شده است.

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد