لیست قیمت خاموت

قیمت خاموت بنگاه اصفهان

واحد : کیلوگرم  _ محل تحویل : اصفهان _ ابعاد : سفارشی 
سایز میلگرد (mm)نوع خاموتآنالیزقیمت (ریال)
8سادهA2245,000
10سادهA2235,000
8مهندسیA2245,000
10مهندسیA2235,000
8سنجاقیA2245,000
10سنجاقیA2235,000
به روز رسانی1401/11/17

* قیمت ها با احتساب %9 ارزش افزوده می باشد.

 

قیمت خاموت

میلگردها شامل دو دسته‌ی ساده و آجدار می‌شوند و در انواع پروژه‌ها در دوحالت طولی و عرضی استفاده می‌شوند. به‌طورکلی خاموت همان میلگرد عرضی است یعنی میلگردی که در راستای عرضی برای افزایش استحکام سازه به کار می‌رود.

قیمت خاموت مستقیماً با قیمت میلگرد استفاده شده در پروژه‌ها مرتبط می‌شود. قیمت خاموت به نوع میلگرد اولیه، سایز و هزینه‌های خمکاری آن بستگی دارد بنابراین می‌توان در خاموت گذاری مختلف ستون‌ها از میلگردهای مختلفی استفاده کرد. شما می‌توانید در سایت آهن‌جم قیمت لحظه‌ای خاموت را مشاهده کنید و ازآن با خبر شوید. همچنین آهن جم به طور تلفنی یا حضوری برای خرید خاموت آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. درصورت تمایل می‌توانید جهت مشاوره با مشاوران آهن جم تماس بگیرید یا به واتس اپ ما پیام بدهید.

با ما همراه باشید تا در ادامه چند نکته به شما درباره خاموت ارائه دهیم.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت خاموت آهن جم هستید.
شما در جداول این صفحه میتوانید، قیمت خاموت آهن جم را از برندهای مختلف و مطرح در بازار داخلی کشور، مشاهده کنید. شماره 03133869211 مربوط به واحد فروش آهن جم، برای اعلام قیمت خاموت و ثبت سفارش خرید، در خدمت شماست.

شما میتوانید علاوه بر قیمت خاموت،قیمت تیرآهن ،قیمت روز آهن، قیمت میلگرد، قیمت ورق، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت سپری، قیمت پروفیل، قیمت لوله، قیمت محصولات مفتولی، قیمت شمش و قیمت لوازم سوله را از آهن جم دریافت کنید.‌

فواید استفاده از خاموت

امروزه با بزرگ‌تر شدن صنعت ساخت‌ و ساز کشور و افزایش اهمیت سازه‌ها، استفاده ازخاموت نیز به شدت اهمیت یافته و تقریباً در تمام سازه‌ها برای بالابردن مقاومت و استقامت بتن از خاموت استفاده می‌شود. به طور مثال برای جلوگیری از شکست برشی و شکست خمشی که باعث در خطر قرار گرفتن بتن‌ها می‌شود، بهترین راه‌حل، بهره‌گیری از خاموت و یا میلگردهای متفاوت است. در واقع می‌توان گفت خاموت یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها برای بالا بردن استحکام بتن در سازه‌ها می‌باشد. همچنین استفاده از خاموت نه تنها موجب جلوگیری از کشش‌های سطحی انقباضی و خزشی می شود، بلکه در بالابردن و افزایش نیروی لنگر خمشی آغازین و عملکردش نیز، تأثیر زیادی دارد. در کل می‌توان گفت خاموت که به نوعی همان میلگرد خم شده به شکل مربع است باعث افزایش مقاومت در برابر عملیات‌هایی مانند برش، پیچش و مانع از بیرون زدگی آرماتورهای طولی و اصلی سازه‌ها می‌شود و به نوعی همانند یک ضربه‌گیر به شدت مقاوم عمل می‌کند.

خرید خاموت

با توجه به اینکه خاموت تأثیر مستقیمی در افزایش استحکام و مقاومت سازه دارد پس باید با نهایت حساسیت و دقت آن را خریداری نمود. بنابراین حتماً در هنگام خرید به کیفیت وبرند خاموت موردنظر توجه و دقت زیادی داشته باشید. به یاد داشته باشید که حتماً سایز و نوع خاموت مورد نظر را متناسب با شرایط و نیازهای پروژه انتخاب کنید. لازم به ذکر است که تمامی مقاطع آهنی و فولادی از جمله خاموت به صورت روزانه و لحظه ای دچار نوسانات قیمت می‌شوند که آهن جم با قراردادن جدول لحظه‌ای قیمت‌ها، دسترسی و اطلاع از قیمت را برای شما عزیزان آسان‌تر گردانیده.

توصیه‌ی آخر آهن‌جم به شما این است که ازخرید خاموت‌های تولید شده از میلگردهای دسته دوم حتماً خودداری کنید حتی اگر قیمت وسوسه انگیزی داشتند زیرا قطعا بازدهی ضعیفی خواهند داشت و ضرر کامل است!

سؤالات رایج:

  1. خاموت چیست؟

به نوعی از میلگرد که در بتن‌ها، ستون‌ها و تیرها جهت جلوگیری از ترک خوردگی، حفظ شکل و افزایش مقاومت به کار می‌رود، خاموت می‌گویند.

 

  1. خاموت‌ها چندنوع هستند؟

1)خاموت سلولار(مدور): این نوع خاموت به شکل حلقه‌های  بسته و با به روزترین تکنولوژی در کارخانه تولید می‌شود که در افزایش استحکام و مقاومت بتن به شدت مؤثر است.

 

2)خاموت مارپیچی: این نوع از خاموت مثل یک فنر دور تا دور میلگردهای طولی را احاطه می‌کند. این خاموت باعث انعطاف دادن به ستون بتنی و افزایش مقاومت آن و همچنین منعطف سازی ان دربرابر فشارها و نیروها می‌شود.

 

از انواع دیگر خاموت می‌توان به خاموت سنتی، معمولی، ربات، تنگ باز، تنگ بسته، تنگ باز، مهندسی و خاموت ساده اشاره کرد.

 

  1. هنگام استفاده از خاموت چه نکات مهمی را باید رعایت کرد؟

طبق مقررات ملی، اصول و نکات لازم برای استفاده از خاموت در مطلب زیر ذکر شده.

1)  خاموت‌ها بیشتر مواقع در فواصل 20 سانتی متری از یکدیگر قرار می‌گیرند.

2) خاموت‌ها باید به وسیله‌ی سیم آرماتور بندی به میلگردهای طولی بسته شوند.

3) برای عملیات خم‌سازی میلگرد یا همان تولید خاموت، دما باید از5 درجه سانتی‌گراد بیشتر باشد.

4) برای خم کردن مجدد آرماتورها باید به صورت سرد و با دستگاه مکانیکی این کار را انجام داد.

امتیاز خود را ثبت کنید