اخبار لحظه ای

هنوز تغییری یافت نشده است

0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای

هنوز تغییری یافت نشده است

×
آهن جم
ورود و عضویت
0

استاندارد لوله مانیسمان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استاندارد لوله مانیسمان

دلیل اهمیت تولید این لوله های بدون درز مطابق استاندارد لوله مانیسمان این است که لوله های مانیسمان ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند در صنایع زیاد و خاصی هم کاربرد دارند. موادی که ازاین لوله ها عبور میکنند بسیار مهم هستند و اکثر آنها سیالات با دما و فشار بالا میباشند .به همین دلیل باید لوله مورد نظر مطابق استاندارد ها تهیه و تولید شود .

این استاندارد ها با هدف مشخصی به وجود آمدند که مهم ترین هدفشان عملکرد بهتر و بالاتر بردن سطح کیفیت لوله های مانیسمان است .لوله ها با استفاده از این استاندارد ها خلق میشوند و بواسطه وجودشان میتوان ویژگی های فنی لوله مانیسمان را متوجه شد.استاندارد لوله مانیسمان جزئیات بهتری مانند : میزان تحملی  که لوله مانیسمان در برابر فشار و دما دارد ، موادی که بوسیله آن تولید شده ، ابعاد لوله مانیسمان ، ضخامت لوله مانیسمان و… را به شما نشان میدهند .

اطلاعاتی که استاندارد های لوله مانیسمان میدهند باعث تصمیم گیری بهتر و انتخاب راحت تر لوله مانیسمان مورد نظر میشود.استاندارد های استفاده شده در فرآیند ساخت لوله های مانیسمان بسیار متنوع و زیاد هستند.قیمت لوله مانیسمان هم به استاندارد تولید ،سایز ،ضخامت و رده آن بستگی دارد در صفحه لوله مانیسمان بازرگانی آهن جم میتوانید از قیمت روز لوله مانیسمان آگاه شوید.در ادامه به بررسی کامل استاندارد های لوله مانیسمان میپردازیم.

دسترسی سریع به محتوای مقاله

پیشنهاد مطالعه ⋙  لوله مانیسمان چیست ؟

استاندارد لوله مانیسمان چیست ؟

اگر بخواهیم بصورت کلی توضیح دهیم که منظور از استاندارد لوله مانیسمان چیست باید بگوییم که استاندارد لوله مانیسمان مجموعه ای از مشخصات فنی و کیفی لوله های مانیسمان میباشد که باید تولید لوله مانیسمان طبق آنها صورت پذیرد تا لوله تولید شده کیفیت و استحکام کافی داشته باشد.  استاندارد های لوله مانیسمان در فرآیند تولید و آزمایش این لوله ها بکار میروند.این استاندارد ها توسط سازمان های بین المللی و ملی تدوین میشوند و راهنمایی برای تولیدکنندگان و همچنین خریداران هستند.

استاندارد لوله مانیسمان تضمینی بر عملکرد درست ، ایمنی لوله های مانیسمان و کیفیت بالای لوله های مانیسمان  هستند. به خاطر علت هایی که در فوق اشاره شد تولیدکنندگان باید بر طبق این استاندارد ها محصولات خود را ارائه و عرضه کنند.همچنین به نقل از فرادرس منظور از استاندارد یعنی :

استاندارد سایز لوله ها مبنایی برای طراحی و انتخاب لوله‌هایی با ابعاد استاندارد به منظور عملکرد مناسب در کاربری مورد نظر (پتروشیمی، تاسیسات ساختمان و غیره) است.

جدول استاندارد لوله مانیسمان

اهمیت استفاده از استاندارد لوله مانیسمان

تولید لوله های مانیسمان باید طبق استاندارد های لوله مانیسمان انجام گردد و این نکته بسیار حائز اهمیت است  زیرا این لوله ها بیشتر برای انتقال سیالات پرفشار با دمای بسیار بالا یا پایین مورد استفاده قرار میگیرند و استاندارد نبودن لوله میتواند مخاطرات زیادی را به وجود آورد . لوله استاندارد مزایای زیر را برای خریداران به همراه دارد.

  •  تضمین کیفیت : استاندارد ها کیفیت بالای لوله ها را تضمین میکنند.
  • ایمنی : با رعایت این استاندارد ها احتمال پیش آمدن حوادثی از قبیل نقص فنی و کیفی کاهش میابد.
  • یکی بودن سایز و اندازه : استاندارد ها این اطمینان را به ما میدهند که لوله هایی که از شرکت ها و کارخانه های مختلفی تولید میشوند از نظر ابعاد و طولی با هم سازگار هستند و میتوانند بصورت یکپارچه در پروژه های ما مورد استفاده قرار بگیرند.
  • عملکرد بهتر : استاندارد ها کمک میکنند تا لوله های مانیسمان بهترین عملکرد و کارایی را در صنایع مختلف داشته باشند.
پیشنهاد مطالعه ⋙  جدول لوله مانیسمان رده 20 ، 40 و 80

استاندارد های استفاده شده در فرآیند تولید لوله مانیسمان

استاندارد های متنوعی برای تولید لوله مانیسمان وجود دارد. این استاندارد ها با توجه به عواملی مانند : کاربرد لوله ها، مقدار تحملی که در برابر فشار دارند ، صنعت مورد استفاده از این لوله ها ، نوع مایعات عبور کننده از این لوله ها ، گاز های عبور کننده از این لوله ها و.. به وجود آمده اند. در ادامه به مهم ترین این استاندارد ها و شرح آنها میپردازیم.

از جمله مهم ترین استاندارد ها :

  • ASTM
  • DIN
  • ASME
  • API
  • ANSI
  • استاندارد های دیگری هم وجود دارند که در کشور هایی مثل : چین  استاندارد EN و اتحادیه اروپا استاندارد GB مورد استفاده قرار میگیرند.
استاندارد لوله مانیسمان
۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد