0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای
×
آهن جم
ورود و عضویت
0

نمودار قیمت آهن کیلویی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نمودار قیمت آهن

نمودار قیمت آهن آلات یعنی نموداری که قیمت روزانه هر کیلو گرم آهن در یک بازه زمانی مشخص در آن درج شده و به راحتی می توان بازه های افزایش یا کاهش را در آن پیدا کرد .آهن آلات از محصولات پرمصرفی هستند که صنایع زیادی از جمله خودرو سازی ،ساختمان سازی ،تولید لوازم خانگی و … به آن وابسته اند .اگر نگاهی به اطراف خود بیاندازیم می بینم که آهن آلات کاربرد های زیادی دارند .به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند که از قیمت روز و نوسان های بازار آهن مطلع شوند .

یک ابزار کاربردی برای آنالیز و تحلیل بازار آهن نمودار قیمت آن می باشد .با مشاهده قیمت آهن و نوسان های آن در سال های گذشته می توان بازه های افزایش یا کاهش قیمت ها را پیش بینی کرد و دلایل تاثیر گذار بر قیمت آهن را شناخت .

طبق نظر کارشناسان آهن جم بررسی نمودار قیمت آهن آلات در برآورد هزینه ها به خصوص هزینه ساختمان سازی و پیش بینی نوسان های بازار تاثیر زیادی دارد . برای کاهش هزینه ها باید بتوان شرایط بازار را تحلیل کرد و در زمان هایی که قیمت نزولی است خرید آهن را انجام داد .در ادامه برای مشاهده نمودار قیمت هر محصول کلیک کنید .

نمودار قیمت آهن

به طور کلی قیمت آهن آلات برای هر کیلو گرم است و خرید و فروش آهن آلات براساس وزن می باشد .قیمت فروش تمامی مقاطع فولادی همچون میلگرد ،تیرآهن ،نبشی و ناودانی ،انواع پروفیل و ورق و لوله برای هر کیلو گرم اعلام می گردد .فقط برای محصول تیرآهن هم قیمت شاخه ای و هم قیمت کیلو اعلام می شود .

بازرگانی آهن جم برای هر محصول به صورت جداگانه نمودار قیمت آهن قرار داده است که شما می توانید نام محصول مورد نظر را در سایت آهن جم جستجو کرده و سپس نمودار قیمت آن را مشاهده کنید .

تمامی نمودار های قیمت براساس واحد کیلو گرم می باشد و نوسان های قیمت در بازه های ۱ ماه گذشته تا ۱ سال گذشته و بیش تر را نشان می دهد .با بررسی نمودار قیمت آهن و همچنین شناخت عوامل تاثیر گذار بر بازار آهن می توان بازه های کاهش یا افزایش قیمت را پیش بینی کرد .در ادامه نمودار قیمت میلگرد ۱۲ ذوب آهن را می بینیم که از محصولات پر تقاضا می باشد .

نمودار قیمت میلگرد ۱۲ ذوب آهن

اهمیت نمودار قیمت آهن آلات

همانطور که گفته شده آهن آلات در بسیاری از صنایع کاربرد دارند و نقش اصلی را ایفا می کنند .از مهم ترین حوزه هایی که به آهن آلات زیادی نیاز دارد ساختمان سازی است .مسکن از نیاز های اساسی همه انسان هاست و برای ساخت هر خانه نیاز به آهن آلات وجود دارد .

به همین دلیل هزینه خرید آهن از مهم ترین هزینه های ساختمان سازی است و هر نوسان قیمت آهن تاثیر زیادی بر هزینه نهایی ساخت و ساز دارد .این امر باعث شده که افراد زیادی مرتباً قیمت آهن و نوسان های آن را رصد کنند تا بتوانند در زمان مناسب خرید آهن انجام دهند .بهترین راه برای شناخت عوامل تاثیر گذار بر قیمت و پیش بینی قیمت آهن بررسی نمودار قیمت آهن در ماه ها و سال های گذشته است .به گفته فرادرس :

نمودارها برای نمایش اطلاعات بسیار مفید هستند و قادرند به سرعت، درک شده و اطلاعاتی را منتقل کنند که ممکن است از لیست یا جدول‌های مقادیر، حاصل نشود. در اکثر موارد، با توجه به یک مقیاس یا خط کش، مقادیر در محورهای نمودارها، تقسیم بندی می‌شوند تا امکان مقایسه ساده‌تر شود

۵/۵ - (۳ امتیاز)

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد