مقالات, مقالات میلگرد

میلگرد ابرکوه

میلگرد ابرکوه

به مطالعه مقاله میلگرد ابرکوه آهن جم خوش آمدید. در این مطلب به بررسی مشخصات فنی میلگرد ابرکوه، قیمت میلگرد ابرکوه، وزن و دیگر ویژگیهای آن، خواهیم پرداخت.‌
شما میتوانید جهت دریافت بهترین قیمت روز میلگرد ابرکوه به لینک زیر مراجعه کنید و یا با شماره 03133869211 واحد فروش آهن جم تماس بگیرید.
قیمت میلگرد ابرکوه در سایت آهن جم به روز و بهترین قیمت موجود در بازار است. پس از تماس شما، دریافت قیمت و ثبت سفارش خرید میلگرد ابرکوه، همکاران ما پیش فاکتور شما را در کمترین زمان ممکن آماده خواهند کرد و پس از تایید پرداخت از جانب شما، بلافاصله مراحل بارگیری و ارسال بار انجام خواهد شد.
چنانچه برای خرید میلگرد ابرکوه و یا سایر انواع میلگرد، نیاز به راهنمایی داشتید، میتوانید از مشاوره رایگان همکاران ما در آهن جم بهره مند شده و سپس اقدام به خرید کنید.‌‌

قیمت آهن

◼️مشاهده قیمت میلگرد ابرکوه‌

همچنین میتوانید علاوه بر قیمت میلگرد ابرکوه، قیمت روز آهن آلات اعم از قیمت میلگرد در انواع و برندهای مختلف، قیمت ورق، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت سپری، قیمت پروفیل، قیمت لوله، قیمت خاموت، قیمت محصولات مفتولی، قیمت شمش و قیمت لوازم سوله را از آهن جم دریافت کنید.‌

مجتمع سرمد ابرکوه، تولید کننده میلگرد ابرکوه

تولید کننده میلگرد ابرکوه، مجتمع سرمد ابرکوه است. این مجتمع در سال ۱۳۹۱، با سرمایه گذاری دو شرکت بزرگ صنعتی معدنی چادرملو و توسعه معادن و فلزات و به مدیریت آقای عباسقلی سمندریان، تاسیس گردید. مجتمع سرمد ابرکوه، تولید کننده میلگرد ابرکوه، در کیلومتر ۱۵ جاده ابرکوه یزد، واقع شده است و در کنار آن، کارخانه دیگری با تولید شمش فولاد با ظرفیت اسمی سالانه ۶۰۰ هزار تن، در سال ۱۳۹۵، نیز تاسیس گردید.

مجتمع فولاد ابرکوه یزد، سالانه، ظرفیت تولید بیش از ۴۵۰ هزار تن میلگرد را دارد.
میلگرد ابرکوه به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب، یکی از پرطرفدارترین میلگردهای بازار آهن است. این میلگرد با نشان SAIS که بر روی بدنه اش حک شده است قابل تشخیص است.‌

مشخصات فنی میلگرد ابر کوه چیست؟

قبل از اقدام به خرید برای میلگرد، بهتر است که با مشخصات فنی آن، آشنا باشیم و مطمئن شویم که آن میلگرد با شرایط پروژه مد نظر ما همخوانی دارد یا خیر!؟‌

پیشنهاد مطالعه ⋙  روش های تشخیص سایز میلگرد

اگر بخواهیم مشخصات فنی میلگرد ابرکوه را برشماریم در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد، که این میلگرد به شکل آجدار و در گرید A3 تولید و به بازار عرضه میشوند و مشخصات فنی آن بدین صورت است:‌

 

◼️تنش تسلیم:

تنش تسلیم در واقع بیشترین نیرویی است که میتوان به میلگرد (یا فولاد) وارد کرد، بدون آنکه میلگرد را دچار تغییر شکل دائمی کند. در رابطه با میلگرد ابرکوه یزد، عدد تنش تسلیمی برابر با ۴۳۰ نیوتن بر میلیمتر مربع است.

◼️استحکام کششی:

استحکام یا مقاومت کششی میلگرد، یک مشخصه مهم دیگر است که پس از تولید میلگرد، حتما باید در آزمایشگاههای کنترل کیفیت، مورد ارزیابی قرار بگیرد. مقاومت کششی در واقع بیشترین نیروی کششی وارده به میلگرد است که میلگرد قبل از آنکه دچار شکستگی شود، میتواند تحمل کنند.
میلگرد ابرکوه یزد از استحکام کششی ۶۲۰ نیوتن بر میلیمتر مربع برخوردار است.‌

◼️ازدیاد طول نسبی:

ازدیاد طول نسبی در میلگرد ابرکوه یزد برابر با برابر با ۱۸ درصد است.

◼️زاویه خمش:

زاویه خمش در میلگردهای تولیدی ابرکوه یزد برابر با ۱۸۰ درجه میباشد.

◼️میزان کربن در میلگرد ابرکوه:

میزان کربنی که در آلیاژ شیمیایی میلگرد ابرکوه موجود است چیزی مابین ۰.۳۰ تا ۰.۳۶ درصد است که این میزان از کربن سبب استحکام بیشتر میلگرد ابرکوه شده است.
هرچه میزان کربن موجود در عناصر تشکیل دهنده میلگرد بیشتر باشد، میلگرد استحکام بیشتر و در مقابل انعطاف پذیری کمتری دارد. به طور کلی میزان کربن در میلگردهای A2، A3 و A4 نسبت به نوع A1 بیشتر است.
میلگرد ابرکوه یزد، میلگردی ترد و خشک به حساب می آید که مخصوص عملیات ساختمانی است و ویژگیهای آن سبب شده است که مناسب تغییر شکل با زوایای تند و یا عملیات جوشکاری، نباشد.

◼️قطرهای اسمی میلگرد ابرکوه:

قطر اسمی میلگرد در واقع معادل با قطر دایره ای است که مساحت آن با مساحت عرضی میلگرد، برابر است. این عدد در انواع مختلف میلگرد متفاوت است و البته در برگه شناسایی میلگرد هم درج شده است. اما وسیله ها و روشهایی هم برای اندازه گیری و بدست آوردن قطر اسمی میلگرد وجود دارد.
میلگرد ابرکوه در قطرهای اسمی ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶ ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸، ۳۲ موجود هستند.

◼️وزن میلگرد ابرکوه:


وزن میلگرد یک فاکتور و مشخصه مهم برای میلگرد به حساب می آید. همانطور که میلگرد ابرکوه تحت استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ تولید میشود، بنابراین وزن این میلگرد هم مطابق با اصول همین استاندارد است.
وزن میلگردهای تولیدی این برند در رنج وزنی ۰.۳۹۵ تا ۶۰۳۱ متفاوت است.این میلگرد نسبت به انواع دیگر میلگردهای موجود در بازار، وزن بیشتری دارد.برای آگاهی بیشتر از وزن میلگرد ابرکوه در سایز های مختلف، میتوانید به جدول زیر مراجعه کنید. در این جدول علاوه بر وزن، مشخصاتی مانند سایز میلگرد بر حسب میلیمتر، سطح مقطع اسمی بر حسب میلیمتر، وزن میلگرد بر حسب kg/m و درصد رواداری مشخص شده است.‌ اما رواداری چیست؟ رواداری یا تلرانس در واقع به محدوده ای گفته میشود که وزن میلگرد در آن محدوده میتواند متغیر باشد.‌

پیشنهاد مطالعه ⋙  میلگرد آلیاژی چیست؟انواع و کاربردهای آن
قطر اسمی (mm)سطح مقطع اسمی (mm)وزن واحد طول kg
850.30.395
1078.50.616
121130.888
141541.21
162011.58
182542.00
203142.47
223802.98
254913.85
286164.83
328046.31
میلگرد ابرکوه

▫️وزن هر شاخه میلگرد چگونه تعیین میشود؟

 برای بدست آوردن وزن هر شاخه از میلگرد، از جمله میلگرد ابرکوه، باید متراژ میلگرد را در وزن یک متر آن ضرب کنیم. به طور مثال برای بدست آوردن وزن یک شاخه ۱۲ متری از میلگرد ابرکوه، عدد ۱۲ در وزن یک متر از این میلگرد یعنی عدد ۰.۸۸۸ ضرب شده و وزن شاخه ۱۲ متری که معادل با ۱۰.۶۵۶ است بدست میاید.‌

روش تولید میلگرد ابرکوه یزد

میلگردهای تولیدی شرکت ابرکوه یزد، با روش نورد گرم و از شمش های فولادی کربنی تولید میشوند. کارخانه ابرکوه یزد، خط تولید خود را با استفاده از تکنولوژی شرکت STG ایتالیا مجهز کرده است.
اما روش تولید میلگرد ابرکوه بدین صورت است که ابتدا شمش های فولادی را در کوره به صورت یکنواخت حرارت میدهند‌. پس از اینکه شمش ها به دمای مورد نظر یعنی حدود ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد رسیدند، از کوره خارج و به سمت غلطک های نورد فرستاده میشوند. در مرحله ای که شمش ها در حال عبور از غلطک های نورد هستند، سطح مقطع آنها کاهش یافته و طولشان افزایش می‌یابد. سپس وارد مراحل بعدی اعم از آج زنی، برش زنی و خنک کردن میشوند و نهایتا این مراحل منجر به تولید میلگرد ابرکوه میشود‌.

استاندارد تولید میلگرد ابرکوه

تمامی تولید کنندگان میلگرد، در تولید میلگردهای خود باید از استانداردهای خاص ملی و بین المللی استفاده و میلگردهای تولیدی خود را بر اساس قواعد آن به تولید برسانند.
کارخانه ابرکوه یزد هم، همانند دیگر کارخانجات تولید میلگرد در ایران، ملزم به رعایت استاندارد ملی ISIRI 3132 در تولید میلگردهای آجدار خود است. این استاندارد در واقع برگرفته از استاندارهای بین المللی آمریکایی، اروپایی و استاندارد روسی GOST 5781 است.
میلگرد ابرکوه یزد، از گرید A3 و از دسته میلگرد آجدار جناقی با آج ۴۰۰ و ۴۲۰ است.

میلگرد گرید A3 یکی از مناسبترین محصولات و میلگردها در سازه های ساختمانی و بتنی به شمار‌ میرود. این میلگرد میتواند در جایگاهها و موارد زیر مورد استفاده قرار بگیرد:

◾️راستا: میلگردی که تحت عنوان راستا مورد استفاده قرار میگیرد، کاربرد افزایش مقاومت کششی در بتن را دارد.

◾️سنجاقک: میلگرد سنجاقک جهت بالابردن مقاومت در مقابل شکست در خاموت و اتصال میلگردهای طولی و خاموت به کار میرود.

پیشنهاد مطالعه ⋙  میلگرد حرارتی چیست

◾️خرک: میلگرد خرک، جهت قرار دادن دو شبکه پشت سرهم و افقی با فاصله های مشخص مورد استفاده قرار میگیرد.

◾️رکابی: کاربرد میلگرد رکابی، برای حفظ آرماتورهای طولی و عمودی در بتن ریزی است.

◾️خاموت: میلگرد خاموت، به منظور جلوگیری از بیرون زدگی آرماتورهای طولی استفاده میشود.

میلگردهای تولیدی مجتمع سرمد ابرکوه

در مجتمع تولیدی سرمد ابرکوه، میلگرد با سایز های متفاوت (از سایز ۸ تا ۳۲) تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه میشود. همانطور که گفته شد این میلگردها تحت استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ و با بکارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا برگرفته از شرکت STG ایتالیا به تولید میرسند.‌‌
اما میلگرد، تنها محصول تولیدی مجتمع ابرکوه نیست و علاوه بر آن، این مجتمع به تولید شمش هایی با ابعاد ۱۵۰×۱۵۰×۱۲۰۰۰ میلیمتر نیز مشغول است که کاربرد آنها در ساخت مقاطع فولادیست.‌

قیمت میلگرد ابرکوه ‌

میلگرد ابر کوه، تولید مجتمع سرمد ابرکوه، از کیفیت بالایی برخوردار است و با وجود اینکه وزن آن نسبت به میلگرد سایر برندها بیشتر است، اما قیمت مناسبی دارد. از طرفی واقع شدن این مجتمع فولاد در مرکز ایران، شهر یزد، سبب شده است تا به راحتی در دسترس مصرف کنندگان در چهار گوشه ایران باشد.

این مسائل در کنار هم سبب میشود که میلگرد سرمد ابرکوه، جایگاه خوبی در بازار آهن و فولاد و در بین مصرف کنندگان و پیمانکاران کشور داشته باشد. علاوه بر آن این میلگرد، مصرف کننده خارجی هم دارد و به خارج از کشور هم صادر میشود که این خود نشان دهنده کیفیت مطرح میلگرد سرمد ابرکوه است.
مانند هر محصول فولادی و غیر فولادی دیگری، میلگرد ابرکوه هم قیمتی متغیر و تقریبا به روز دارد؛ قیمتی که تحت تاثیر عوامل متعددی مانند عرضه و تقاضا، نوسانات نرخ دلار، نرخ باربری و حمل و نقل، وضعیت اقتصادی ایران و جهان و…. میتواند مرتبا در حال تغییر باشد.

بنابراین ما نمیتوانیم قیمت ثابتی را برای میلگرد ابرکوه درنظر بگیریم و جهت خرید و فروش لازم است که قیمت روز میلگرد ابرکوه استعلام و سپس اقدام به سفارش و خرید شود.‌

اما شما میتوانید هر زمان که بخواهید، بهترین قیمت روز انواع میلگرد از جمله میلگرد ابرکوه را از آهن جم دریافت کنید.‌

جهت آگاهی از قیمت و سفارش خرید با شماره 03133869211 واحد فروش آهن جم تماس بگیرید.‌ در صورتی که برای انتخاب و خرید میلگرد، نیاز به مشاوره دارید، میتوانید از همکاران ما در آهن جم، راهنمایی دریافت کنید.

آهن جم مرکز پخش انواع تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، سپری، ورق، پروفیل، لوله، خاموت، محصولات مفتولی، لوازم سوله، شمش و…. با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خدمات، در خدمت شماست.‌

سولات متداول

امتیاز خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *