0
ورود و عضویت
اخبار لحظه ای
×
آهن جم
ورود و عضویت
0

مقاله ورق شیروانی آهن جم

زمان مطالعه : 9 دقیقه
ورق شیروانی

به مطالعه مقاله ورق شیروانی آهن جم خوش آمدید. در این مقاله به بررسی تمام ویژگی ها و مزایای ورق شیروانی، نحوه تولید، قیمت ورق شیروانی و سایر نکات مربوط به این موضوع خواهیم پرداخت.‌
شما میتوانید بهترین قیمت ورق شیروانی را در بازار امروز، از طریق تماس با شماره
۰۳۱۳۳۸۶۹۲۱۱ واحد فروش آهن جم دریافت کنید.‌

‌همچنین میتوانید قیمت روز آهن، قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن، قیمت ورق و سایر محصولات مرتبط را در سایت آهن جم مشاهده کنید.

تماس با آهن جم

ورق شیروانی چیست؟‌

ورق شیروانی را میتوان اینگونه تعریف کرد: ورق شیروانی در واقع همان ورق گالوانیزه رنگی است که توسط دستگاههای مخصوص و طی گذران مراحل خاص فرم دهی شده اند. در واقع ورق شیروانی برای رسیدن به این مرحله، از ورق روغنی به ورق گالوانیزه رنگی تبدیل شده و پس از فرم پذیری، نهایتا به محصولی بنام ورق شیروانی تبدیل میشوند. بنابراین قیمت ورق گالوانیزه هم میتواند بر قیمت ورق شیروانی تاثیر گذار باشد.
ورق شیروانی میتواند در جاهای زیادی مورد استفاده قرار بگیرد و استفاده از آن هم مزایایی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در عین حال ظاهر زیبای ورق شیروانی در کنار سایر کاربردها و مزایای آن و علاوه بر عوامل دیگر میتوانند مجموعا بر قیمت ورق شیروانی تاثیر گذار باشند.

انواع ورق شیروانی

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت ورق شیروانی، نوع و کاربرد آن است. به طور کلی ورق های شیروانی به دو دسته اصلی تقسیم میشوند که در دل این دسته بندی ها، انواع مختلفی از ورق شیروانی، جای دارد. این دو دسته کلی عبارتند از فرمینگ سفال و فرمینگ شادولاین که در ادامه به توضیحات بیشتری در رابطه با آنها خواهیم پرداخت.‌

ورق شیروانی

◾️ورق های فرم سفال:

در دسته بندی ورق های شیروانی فرم سفال، چهار نوع ورق شیروانی با ویژگی های خاص خود قرار میگیرند که شامل ورق سفال پالرمو، سفال دکرا، سفال ژنوا و پرچین میشوند.‌ قیمت ورق شیروانی طرح سفال، از سایر طرح های دیگر این نوع ورق، به نسبت گران تر است و دلیل آن استفاده از دستگاه پرس بریک برای تولید این نوع ورق است.
ورق شیروانی میتواند در جاهای زیادی مورد استفاده قرار بگیرد و استفاده از آن هم مزایایی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در عین حال ظاهر زیبای ورق شیروانی در کنار سایر کاربردها و مزایای آن و علاوه بر عوامل دیگر میتوانند مجموعا بر قیمت ورق شیروانی تاثیر گذار باشند.

پیشنهاد مطالعه ⋙  فرآیند تولید نبشی |روش پرسی و فابریک و مراحل آن

▫️ورق شیروانی سفال پالرمو:

این نوع از ورق شیروانی دارای ظاهری زیبا و تنوع رنگ بالاست و وزن کمی دارد. به همین جهت مناسب جهت استفاده در سقف آلاچیق ها، سقف ویلا و مواردی از این قبیل است. از دیگر ویژگی های این نوع از ورق شیروانی، مقاومت بالای آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی است و دلیل آن وجود رنگ های کوره ای به ضخامت ۲۰ الی ۲۵ میکرون بر روی ورق و ضخامت رنگی ۷ الی ۱۵ میکرون در قسمت پشت ورق است.
از دیگر مشخصات این نوع ورق میتوان به ضخامت عمدتا ۰.۵ میلی متری و عرض ۱۰۰ الی ۱۲۵ سانتی متری اشاره کرد. طول این ورق متغیر و طبق نیاز مشتری است.

ورق شیروانی میتواند در جاهای زیادی مورد استفاده قرار بگیرد و استفاده از آن هم مزایایی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در عین حال ظاهر زیبای ورق شیروانی در کنار سایر کاربردها و مزایای آن و علاوه بر عوامل دیگر میتوانند مجموعا بر قیمت ورق شیروانی تاثیر گذار باشند.

▫️ورق شیروانی طرح سفال دکرا:

این نوع از ورق شیروانی در واقع یک ورق وارداتی و شناخته شده در سطح جهان است که برای اولین بار از کشور نیوزلند، به ایران وارد شد. جنس ورق Decra از آلوزینک یا گالوالیوم است. از ویژگی های این ورق میتوان به کیفیت بالا، وزن کم، مقاومت، طول عمر زیاد، ظاهر زیبا و سازگاری با محیط زیست نام برد. طبیعی است که این ویژگی ها بر وارداتی بودن این محصول، مزید بر علت شده و بر قیمت ورق شیروانی دکرا تاثیر خواهد داشت.

▫️ورق شیروانی طرح ژنوا:

این نوع از ورق شیروانی هم از تنوع رنگی بالایی برخوردار است.
این ورق معمولا در عرض ۱۰۰ و ۱۲۰ سانتی متر و ضخامتی بین ۰.۴ و ۰.۶۰ میلی متر تولید میشود.

▫️ورق شیروانی پرچین:

این نوع از ورق شیروانی هم در واقع از ورق گالوانیزه ساخته میشود و رنگ آمیزی آن توسط رنگ پودری الکترواستاتیک بر پایه رنگی پلی استر، انجام میگیرد. ضخامت ها و رنگ های مختلفی از این محصول، در بازار وجود دارد. از ویژگی های دیگر ورق شیروانی پرچین میتوان به سادگی در زیر سازی و اجرا، قیمت مناسب، وزن کم، طول عمر زیاد و مقاوم در برابر رطوبت نام برد و همین امر سبب استفاده زیاد آن در مناطق مرطوب و پر بارش است.

◾️ورق های فرم شادولاین:

یکی دیگر از انواع ورق شیروانی فرم شادولاین است که انواع دیگری از ورق شیروانی را در خود جای داده است. ورق های فرم شادولاین هم از ورق گالوانیزه رنگی تهیه میشوند و طرحی ذوزنقه ای دارند. تولید این نوع از ورق شیروانی به روش نورد سرد است و با لایه ای از فلز روی پوشانده میشود و بنابراین ضد رطوبت و زنگ زدگی است. قیمت ورق شیروانی فرم شادولاین مناسب است و معمولا در سقف سوله و کارگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.
فرم شادولاین شامل انواع ورق شیروانی تحت عنوان های ذوزنقه ای، کرکره سینوسی و لمبه یا ورق دامپاست که در ادامه به توضیحات مختصری در رابطه با هرکدام میپردازیم.‌

پیشنهاد مطالعه ⋙  میخکوبی خاک با میلگرد|مراحل و روش انجام،مزایا و معایب آن

▫️ورق شیروانی ذوزنقه ای:

یکی دیگر از انواع ورق شیروانی، مدل ذوزنقه ای است. عرض این ورق ۱۰۰ و ۱۲۰ سانتی متری وضخامت آن ۰.۴ تا ۰.۶ میلی متر است. محدودیتی در طول ندارد و بر طبق خواست و نیاز مشتری، میتواند طول متفاوتی داشته باشد.
از کاربردهای این نوع از ورق شیروانی میتوان به استفاده در سقف سوله ها و ویلاها، به عنوان جدا کننده محیط کارگاه ها و … اشاره کرد.
از ویژگی های این ورق میتوان مواردی چون زیبایی ظاهری، تنوع رنگی، مقاوم در برابر رطوبت، نصب آسان، وزن کم و ….را نام برد.
همچنین قیمت ورق شیروانی ذوزنقه ای، به نسبت مناسب و استفاده از آن مقرون به صرفه است.‌

▫️ورق شیروانی کرکره سینوسی:‌

ورق های کرکره ای یکی دیگر از انواع ورق های شیروانی هستند که از قدیم در سقف های شیروانی و شیب دار، مورد استفاده قرار میگرفتند. قیمت ورق شیروانی کرکره ای، بسیار مناسب و استفاده از آن، مقرون به صرفه است.
علت نامگذاری آن، شباهت فرمینگ آن به موج های دایره ای مانند است.
ضخامت در ورق های کرکره ای سینوسی، معمولا چیزی مابین ۰.۳ تا ۱ میلی متر است؛ البته ضخامتی که در بازار فروش این ورق مورد تقاضای بیشتری قرار دارد، ۰.۵ میلیمتر است.
عرض این ورق ها معمولا ۱۰۰ یا ۱۲۵ سانتی متر و طول آنها دلخواه و به سفارش مشتری است.

‌▫️ورق شیروانی لمبه یا دامپا:

یکی دیگر از انواع ورق شیروانی، ورق لمبه یا دامپا نام دارد که میتوان گفت نازکترین و ظریفترین طراحی را در بین ورق های شیروانی دارد. انواع متریال موجود از ورق لمبه، گالوانیزه، آلومینیومی و روغنی است که در کارخانه های مختلف و در ضخامت های متفاوتی بین ۰.۴ تا ۱.۲۵ میلی متر به تولید میرسد.
نوع خم این نوع ورق به دو شکل دامپا سنتی و دامپای طولی است. دامپای سنتی محدودیت طول دارد ولی دامپای طولی به شکل رولی است و میتواند بر حسب نیاز مشتری ارائه شود.‌

مزایا و معایب استفاده از ورق های شیروانی

آنچه مسلم است، استفاده از ورق های شیروانی، مانند هر محصول دیگری میتواند مزایا و در عین حال، معایبی به همراه داشته باشد که میتوان آنها را به صورت زیر توضیح داد:‌

▫️مزایا:

از مزایای ورق شیروانی میتوان به مواردی چون:
وزن کم ورق که در وزن کلی سازه هم تاثیر گذار است، سادگی در نصب و اجرا و مقاومت در برابر رطوبت به دلیل گالوانیزه بودن و داشتن لایه رنگی اشاره کرد. از دیگر ویژگی ها و مزایای خوب ورق شیروانی، این است که این ورق ها عایق های حرارتی خوبی هستند و گرما را به راحتی منتقل نمیکنند؛ از این رو به حفظ دمای داخل ساختمان و عدم انتقال گرما از بیرون به داخل، در فصل تابستان کمک زیادی میکنند.
اما یکی از مهم ترین و با ارزشترین مزایای این نوع ورق این است که امکان بازیافت آنها در آینده وجود دارد و میتوان آنها را ذوب کرده و مجددا ورق های جدید تولید کرد. پس میتوان گفت ورق شیروانی، دوستدار محیط زیست خوبی است.

پیشنهاد مطالعه ⋙  معرفی انواع فولاد کربنی و کاربرد ها

▫️معایب:

یکی از معایبی که ورق شیروانی میتواند داشته باشد از هم گسیختگی و فروریختگی است که البته دلیل این مشکل اجرا به صورت غیر اصولی و توسط قابهای غیر استاندارد است که در غیر اینصورت و در صورت اجرا با روشهای اصولی این مشکل وجود نخواهد داشت.
دیگر مشکل ورق های شیروانی، مقاومت پایین آنها در برابر بادها و طوفانهای قوی است و حتما لازم است که در صورت بروز این شرایط وضعیت ورق های شیروانی کنترل شده و در صورت نیاز اقدامات احتیاطی، انجام شود.

کاربردهای ورق شیروانی


این ورق ها به دلیل گالوانیزه و رنگی بودن و مقاومت در برابر رطوبت و همینطور به دلیل وزن کم، کاربردهایی در مناطق مرطوب و پر بارش و همینطور اجرای سقف دارند. از کاربردهای ورق شیروانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

◾️سر در ورودی منازل
◾️سقف سوله ها و کارگاه ها
◾️سقف پارکینگ و انبارها
◾️باشگاههای ورزشی و سالن های سرپوشیده
◾️گلخانه ها
◾️طراحی نمای ساختمان ها و ویلا ها و…..

 

تولید کننده های ورق شیروانی در ایران

کارخانه های متعددی در کشور وجود دارند که به تولید ورق شیروانی مشغولند. از جمله میتوان به تولید کننده ها و کارخانجات زیر اشاره کرد:‌

◾️فولاد مبارکه اصفهان
◾️کارخانه فجر کاشان
◾️کارخانه اشتهارد
◾️کارخانه هفت الماس
و….‌

قیمت و خرید ورق شیروانی

قیمت ورق شیروانی هم مانند هر محصول دیگری از تحولات بازار در امان نیست و میتواند تحت شرایط بازار، اخبار، نوسانات دلار و …متغیر باشد. اما از عوامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت ورق های شیروانی میتوان به اندازه ورق، برند تولید کننده، ضخامت ورق، کیفیت ساخت و …. اشاره کرد.‌

شما میتوانید بهترین قیمت روز ورق شیروانی آهن جم را از طریق تماس با شماره ۰۳۱۳۳۸۶۹۲۱۱ واحد فروش و پشتیبانی دریافت کنید و به راحتی ثبت خرید خود را انجام دهید.‌‌

آهن جم مرکز پخش انواع تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، سپری، ورق، پروفیل، لوله، خاموت، محصولات مفتولی، لوازم سوله، شمش و…. با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خدمات، در خدمت شماست.

سولات متداول

امتیاز خود را ثبت کنید

نظرات

سوال یا نظر شما

شما میتوانید نظر یا سوال خود را برای کامنت کنید.

برای درخواست مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل(اعداد انگلیسی) یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط ایزی لاگین و قوانین می باشد